Fotbalisté Sparty porazili díky gólu ze čtvrté minuty Jihlavu, bodově se dotáhli na třetí místo

Fotbalová Sparta vyhrála na domácím hřišti ve 14. kole nad Jihlavou 1:0, když se už ve čtvrté minutě trefil kapitán Václav Kadlec. Tým z Letné má nyní stejně bodů jako třetí Slavia.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost fotbalistů Sparty

Radost fotbalistů Sparty | Zdroj: Reuters

Sparta šla na domácím trávníku do vedení už ve čtrvté minutě, když se po dlouhém pasu od Štetiny prosadil kapitán Václav Kadlec. Šanci na vyrovnání měl jihlavský Ikaunieks, když Dúbravka špatně vyrazil střelu Keresteše.

Do konce poločasu ani jeden celek nedokázal dostat míč za záda soupeřova brankáře, i když příležitosti k tomu měli. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí Spartu.

Šance měli hráči na obou stranách od začátku druhého poločasu. Hlavičku hostujícího Zoubeleho skvěle vyrazil Dúbravka. Na druhé straně mohl navýšit vedení Costa, když se nabízel před poloprázdnou bránou Šuralovi ale ten volil samostatné zakončení a míč skončil jen v boční síti.

Další gól nikdo nepřidal a domácí tak slaví výhru 1:0. Sparta se díky ní dotáhla na svého městkého rivala Slavii a liberecký Slovan. Klub z Vršovic bude v sobotu hrát s Duklou Praha a Liberec čeká souboj s ostravským Baníkem.

Naopak Jihlava po prohře zůstává na dvanáctém místě v tabulce HET ligy, když je za ní o bod Slovácko, které se utká s letos prozatím suverénní Plzní.