Fotbalová asociace podezřívá třetiligovou Mohelnici z ovlivňování zápasů. Obrátila se na policii

Policii přišel podnět od Fotbalové asociace na prošetření třetiligového klub FK Mohelnice, který má být zapojen do nelegálních sázek. Tuto informaci přinesl deník Mladá fronta DNES a Radiožurnálu ji potvrdil ředitel právního oddělení FAČR Jan Pauly.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový míč | Foto: Edita Dostalová | Zdroj: Pixabay

„Mohu potvrdit, že Fotbalová asociace České republiky se k dnešnímu dni obrátila na Policii České republiky s podnětem na prošetření některých skutečností v rámci třetí nejvyšší soutěže,“ řekl pro Radiožurnál Pauly.

Do mohelnického klubu vstoupila v létě čínská firma Anping, která je kvůli podivným sázkám prošetřována už v Portugalsku a Irsku. Ovlivněny měly být dva podzimní zápasy třetí nejvyšší fotbalové soutěže a některé duely v juniorské a dorostenecké lize.

„Vedly nás k tomu jednak podněty napříč fotbalovým spektrem, které jsme již několikrát obdrželi, ale i nechvalně známá historie právě čínského investora, který klub FK Mohelnice koupil,“ vysvětluje důvody šetření Pauly.

Společnost Anping přivedla do moravského celku několik čínských hráčů a také lotyšského stopera. Ten byl už vyšetřován kvůli nekalým sázkám v irském klubu Athlone. V klubu už Lotyš v současnosti nepůsobí.

Posledním velkým sázkařským skandálem byl ten z roku 2013, kdy policie zadržela dvanáct hráčů z nižších soutěží. Tehdy stál v čele organizované skupiny člověk z Aise, který přes slovenské zprostředkovatele ovlivňoval zápasy v Česku.

kyk, bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme