Teplice porazily Zlín 2:1 a mají třetí výhru v řadě, Sparta opět ztratila body

Teplice porazily Zlín 2:1 a mají třetí výhru v řadě. Opava zvítězila 2:1 nad Mladou Boleslaví, za kterou vstřelil 18. ligový gól Nikolaj Komličenko. Bohemians hráli s Libercem bez branek. Poslední Dukla prohrála na hřišti Slovácka. Pražská Sparta opět ztratila body, tentokrát za remízu v Příbrami.

Teplice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplice zaznamenaly proti Zlínu třetí výhru v řadě

Teplice zaznamenaly proti Zlínu třetí výhru v řadě | Foto: Ondřej Hájek | Zdroj: ČTK

Dalšími pěti zápasy pokračovala v sobotu fotbalová liga.

Příbram - Sparta 1:1

Letenští zavítali na stadion U Litavky s bilancí tří proher v řadě. Trenér Sparty Zdeněk Ščasný nemohl do zápasu počítat s vykartovanými středopolaři Guélorem Kangou a Nicolaem Stanciuem. K dispozici nebyl ani křídelník Srdjan Plavšič, který rovněž pykal za karty.

Do sestavy se tak dostal např. Michal Sáček či Vukadin Vukadinović.

Zápas ale spíše než šancemi, začal nepokoji hostujících fanoušků. Ti házeli na hrací plochu světlice a také sněhové koule na domácího brankáře Ondřeje Kočího. Rozhodčí Jan Jílek tak musel zápas přerušit.

„Fanoušci jsou frustrovaní, ale házet koule na brankáře to je zbytečné, dlouho se kvůli tomu nehrálo,“ řekl trenér Ščasný.

V 10. minutě se po přihrávce Jana Rezka dostal do šance Radek Voltr, který dokonce vstřelil branku. Tu ale rozhodčí Jílek neuznal, protože si Voltr pomohl faulem na brankáře Milana Heču.

V 16. minutě zahrozila také Sparta, hlavičku Matěje Pulkraba ale zastavil jeden z obránců.

Sparta se znovu ozvala po půl hodině hry a tentokrát už z toho byla branka. Vukadinović našel centrem Benjamina Tetteha, který zblízka nedal Kočímu šanci. Ghanský útočník se tak radoval už podeváté v sezoně.

Když pak mířili nepřesně Martin Frýdek či Alexandru Chipciu, přišel trest. Jan Rezek si postavil míč k přímému kopu a vyslal na brankáře Heču střelu, která mířila do pravého rohu. Heča si na míč sáhl, ale vytáhnout ho nedokázal.

Do šaten se tak šlo za stavu 1:1

Druhá půle byla na šance o poznání chudší. V 50. minutě zakončoval Pulkrab vedle tyče.

V závěru zápasu se do zápasu dostal pravý obránce či záložník Sparty Ondřej Zahustel, který dlouho laboroval se zraněnou nohou.

Další větší šance přišla až v 80. minutě, kdy technickou střelou mířil vedle horního rohu příbramské branky.

Rozhodnout utkání ve svůj prospěch tak mohla Příbram. Ze Slavie hostující Ruslan Mingazov ale po nacvičeném signálu mířil jen do tyče.

Zápas tak skončil výsledkem 1:1. Sparta tak zůstává na pátém místě.

⌛ Konec zápasu. Sparta remizovala s Příbramí 1:1. #acsparta

19:06 – 15. 12. 2018

14

Teplice - Zlín 2:1

Tepličtí fotbalisté, povzbuzeni výhrou nad Spartou, hostili Zlín.

A právě Pavel Moulis, který rozhodl o výhře v minulém kole, poprvé otevřel skóre i proti Zlínu. Zpracoval centr, zbavil se protihráče a střelou z úhlu poslal Teplice do vedení.

Zlínští ale kontrovali už o devět minut později. Levý záložník Lukáš Bartošák našel centrem Pavla Vyhnala, který zakončil do protipohybu brankáře Tomáše Grigara a vyrovnal na 1:1.

Ve 49. minutě mohl jít Zlín do vedení. Teplický stoper Alex Král ale střelu Tomáše Poznara zablokoval.

Běžela 65. minuta zápasu a svěřenci trenéra Stanislava Hejkala opět vedli. Jan Krob centroval na zadní tyč, kde se objevil Jakub Hora a v pádu překonal zlínského brankáře Stanislava Dostála.

Na konci zápasu měl ještě dvě šance na vyrovnání zlínský útočník Jean-David Beauguel, který v zimní přestávce zamíří do Plzně. Prosadit se ale nedokázal.

Teplice tak vyhrály potřetí v řadě. Tentokrát 2:1.

Opava - Mladá Boleslav 2:1

Opava šla do zápasu s Boleslaví s cílem navázat na poslední výhru nad Libercem. A vstříc tomu vyšla již ve 4. minutě. Nemanja Kuzmanović sklepl míč na Tomáše Smolu, který ranou k tyči nedal brankáři Janu Šedovi šanci.

V 62. minutě odskočila Opava už na rozdíl dvou branek, když se ranou do šibenice prosadil Kuzmanović.

Za hosty z Mladé Boleslavi už jen v 76. minutě korigoval výsledek nejlepší ligový střelec Nikolaj Komličenko, který se trefil už po osmnácté.

Slovácko - Dukla 1:0

V dalším zápase hostilo Slovácko poslední Duklu. Jediný gól zápasu padl ve 13. minutě. Vlastimil Daníček vystřelil, jeho střelu ještě stačil brankář Filip Rada vyrazit. Akce ale pokračovala a na zadní tyči se k míči dostal Tomáš Zajíc, který hlavou doklepl míč do branky. Navzdory dalším šancím Slovácka už další branka nepadla. Slovácko tak porazilo Duklu 1:0.

Bohemians 1905 - Liberec 0:0

Zápas ve vršovickém Ďolíčku mezi Bohemians 1905 a Libercem toho oku diváka příliš nenabídl. Liberecký trenér Zsolt Hornyák nemohl do sestavy počítat klíčovými hráči Romanem Potočným a Petrem Ševčíkem.

Hned v 5. minutě podržel Bohemians brankář Tomáš Fryšták, když zastavil hlavičku Filipa Oršuly. Těsně před poločasem zahrozil liberecký Tomáš Malinský, Fryštáka ale tentokrát zachránilo břevno.

Po poločase měli šance také "Klokani". Jana Vodháněla ale skvěle vychytal brankář Filip Nguyen, Matěje Koubka zase zastavil ofsajd.

Když se neprosadil ani liberecký Rolando Aarons či Jan Mikula, vidělo 3 041 diváků bezbrankovou remízu 0:0.

„Vzhledem k našemu stavu útočníků jsme nastoupili bez klasického útočníka v rozestavení 4-1-5-0. I když to bylo v poli vyrovnané, dopředu jsme nebyli vůbec nebezpeční a moc toho od nás k vidění nebylo. Liberec byl v první půli nebezpečnější než my. Nejdřív nám Fryšták chytil vyloženou šanci a pak střelu z dálky zastavilo břevno,“ zhodnotil zápas trenér Bohemians Martin Hašek.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 15. 12. 2018)