Bohemians slaví první ligovou výhru od října, tři body bere také Mladá Boleslav po trefě Přikryla

Fotbalisté Bohemians 1905 se poprvé od října minulého roku dočkali ligové výhry, když porazili Zlín. Uspěla také Olomouc, která přehrála Příbram. Karviná si rozdělila body s Teplicemi. Výhru Mladé Boleslavi vystřelil v poslední minutě Přikryl.

Olomouc (Aktualizováno: 19:03 23. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Momentka ze zápasu mezi Sigmou Olomouc a Příbramí

Momentka ze zápasu mezi Sigmou Olomouc a Příbramí | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

V sobotu pokračovala čtyřmi zápasy první fotbalová liga.

Olomouc - Příbram 2:0

Zápas mezi Sigmou Olomouc a Příbramí byl duelem týmů, které v posledním ligovém zápase vyhrály. Zatímco Středočeši uspěli doma proti Zlínu, Olomouc si odvezla všechny body z Ďolíčku, kde porazila Bohemians.

Liberec porazil Duklu 2:0 a je šestý. Rozhodli Hybš a Kozák

Trenér Příbrami Josef Csaplár mohl do sestavy použít také čerstvé posily. Na stoperu tak nastoupil Matěj Chaluš a Olivier Kingue, kteří hostují ze Slavie. Třetí hráč, kterého Příbrami zapůjčila lídr tabulky se objevil na hrotu, konkrétně šlo o Jana Matouška.

V obraně Olomouce dostal po boku Víta Beneše důvěru Roman Polom.

Na první šanci zápasu čekali diváci na Andrově stadionu do 20. minuty hry. Tomáš Zahradníček unikl na levém křídle, ale jeho střela skončila jen na boční síti.

O sedm minut později už ale bylo olomouckým veseleji. Zahradníček poslal míč k Jakubu Plškovi, který střelou na vzdálenější tyč otevřel gólový účet zápasu.

Běžela 68. minuta zápasu a svěřenci trenéra Csaplára byli blízko vyrovnání. Ruslan Mingazov zkoušel hlavičkovat ale prokázal, že hra hlavou mezi jeho domény nepatří a jeho zakončení tak pro brankáře Miloše Buchtu bylo snadnou kořistí.

Velké šance na definitivní rozhodnutí zápasu měli olomoučtí v 85. a 86. minutě. David Houska i Šimon Falta ale šancemi pohrdli.

Nakonec ale gólová pojistka Olomouce přeci jen přišla. Tomáš Zahradníček si naběhl do volného prostoru a překonal brankáře Ondřeje Kočího. Olomouc tak slaví druhou výhru v řadě.

A TÝM | TOMÁŠ ZAHRADNÍČEK zvýšil v 93. minutě na 2:0 ⚽️💙#sksigma

16:54 – 23. 02. 2019

1

Karviná - Teplice 1:1

Teplice po dvou ligových porážkách v řadě zavítaly na půdu předposlední Karviné. Trenér Stanislav Hejkal nemohl počítat s vykartovaným útočníkem Janem Kuchtou, kterého na hrotu nahradil Martin Jindráček.

Úvod zápasu příliš gólových šancí nenabídl. Se střelou teplického Tomáše Kučery si poradil brankář Martin Berkovec. Zakončení Lazara Djordjeviće zase kryl brankář Tomáš Grigar.

Už to vypadalo, že první poločas skončí bez branek. Ve druhé minutě nastaveného času se ale po centru dostal k míči nejlepší střelec Karviné Tomáš Wágner a hlavičkou vstřelil první gól zápasu.

V 72. minutě zápasu fauloval Ján Krivak ve vápně soupeře a Teplice tak dostaly výhodu pokutového kopu. Míč si postavil Jakub Hora a penaltu se štěstím proměnil.

Když v závěru minul Grigarovu branku střídající David Guba, rozešli se oba soupeří smírně.

Zlín - Bohemians 0:2

Souboj týmů, které na jaře ještě nebodovaly představoval zápas mezi Zlínem a Bohemians. Zatímco zlínským ale před sobotním zápasem patřilo solidní sedmé místo, Bohemians se krčili a čtrnáctém místě ligové tabulky. Trenér Klokanů Martin Hašek mohl poprvé do zápasu poslat Lukáše Pokorného, který přišel v zimě na hostování ze Slavie.

A byla to právě pražská Bohemka, která šla jako první do vedení. Po centru se dostal k hlavičce stoper Lukáš Hůlka a způsobil tak zmatek ve zlínském vápně. Toho využil Daniel Krch a hlavou usměrnil míč za brankáře Stanislava Dostála.

Zlín mohl ihned srovnat, ale Lukáš Železník trefil jen dobře postaveného brankáře Tomáše Fryštáka.

Ve druhém poločase mohl nejprve vedení Bohemians navýšit Antonín Vaníček, zakončení ale prováhal.

Poté se mohli fotbalisté Zlína dočkat vyrovnání. Selhal ale jak útočník Tomáš Poznar, tak gruzínský záložník Vakhtang Čanturišvili.

Svěřenci trenéra Romana Pivarníka předváděli i nadále zlepšenou hru a snažili se srovnat i na góly. Střídající Alexander Jakubov ale mířil dvakrát nepřesně. Stejně tak si vedl i Josef Hnaníček.

90' | 0:2
Bohemka vyhrála v @FC Zlín ! #ZLNBOH

16:56 – 23. 02. 2019

5 62

A jakoby se potvrdilo nepsaná pravidlo "nedáš, dostaneš". Kamil Vacek se dostal po přihrávce spoluhráče k míči, kličkou se zbavil obránce a střelou mezi nohama brankáře Dostála rozhodl o první jarní výhře Bohemians, která byla navíc první od října minulého roku. Tehdy Klokani porazili Opavu.

Mladá Boleslav – Jablonec 1:0

Sobotní šlágr obstaral zápas mezi Mladou Boleslaví a Jabloncem. Boleslav oznámila v poslední přestupový den tři posily. Na hostování přišli obránci Jakub Jugas a Tomáš Wiesner. Ze Slavie na přestup pak klub přivedl útočníka Murise Mešanoviće. Všechny posily ale zůstaly na lavičce stejně jako jablonecký Tomáš Pilík, který přišel také jako posila „last minute“.

První šance přišla v 17. minutě hry a balón hned skončil v síti. Rozhodčí Zbyněk Proske ale gól Bogdana Vatajela pro ofsajd neuznal.

O deset minut později byl v akci znovu aktivně hrající Vatajelu a předložil míč Martinu Doležalovi, ten však tutovou šanci nevyužil a branku z malého vápna minul.

Severočeši byli od začátku aktivnější a deset minut před koncem prvního poločasu přišli s další akcí. Centroval záložník Michal Trávník, ale Vatajelu prováhal správný moment k zakončení. Ke střele se dostal uruguayský záložník Rafael Acosta, ale trefil jen dobře stojícího obránce.

Když se neprosadil ani Tomáš Holeš, skončil první poločas bez branek.

Také ve druhém poločase to byli hosté ze severu Čech, kteří měli více šancí. Nejprve mohl skóre po chybě brankáře Šedy otevřít Vatajelu, ale netrefil branku. Poté se ozvala i Mladá Boleslav, střídající Mešanović ale branku těsně minul.

V 85. minutě měli Středočeši další šanci. Pavel Bucha se dostal do vápna a našel nabíhajícího Tomáše Přikryla, ten ale z pár metrů jabloneckou svatyni překopl.

Už to vypadalo, že zápas skončí nerozhodně. Rozhodčí Proske ale nastavil tři minuty a domácí v nich udeřili. Nejprve vypálil Bucha, ale jeho střela ještě v brance neskončila. Obránci Jablonce míč odrazili ale jen k Přikrylovi, který napřáhl a střelou na bližší tyč rozhodl o výhře Mladé Boleslavi.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 23. 2. 2019)