Fotbalová Olympia Praha se opět přesouvá. Tentokrát do Radotína, kde bude hrát třetí ligu

Fotbalisté Olympie Praha se po roce vracejí do třetí ligy. Nováček druhé nejvyšší soutěže se sice v uplynulé sezoně udržel, ale vzhledem k tomu, že se chce stabilizovat a zařadit do kádru mladé hráče, rozhodlo se vedení sloučit s Radotínem na okraji Prahy a působit o soutěž níž. Klub se bude nově jmenovat Olympia Radotín.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Olympie (vlevo) v zápase proti Znojmu | Zdroj: FK Olympia Praha

Fotbalový klub Olympia Praha po roce znovu mění působiště. Tým, který se do hlavního města vloni přesunul z Hradce Králové, bude od nové sezony působit v pražském Radotíně.

Malý zázrak ve druhé lize. Nový tým FK Olympia Praha válí a bojuje o fanoušky

Číst článek

Nově vzniklá Olympia Radotín se navíc přihlásí jenom do třetí ligy místo druhé, přestože se v soutěži zachránila. Podle šéfa klubu Angelose Goulise se tým do Radotína přesouvá hlavně proto, aby měl vlastní zázemí.

„Rozhodli jsme se udělat tento krok – krok zpátky, bohužel, abychom se mohli připravovat ideálním způsobem, a ne tak hektickým, jakým jsme se připravovali předtím. Hlavně jsme rádi, že budeme mít fungující areál, kde bude moct trénovat i mládež a že se náš klub bude zabývat jen fotbalem,“ řekl na tiskové konferenci Goulis.

Olympia v předminulé sezoně postoupila z České fotbalové ligy, třetí nejvyšší soutěže, do druhé ligy. Klub, který se z Hradce Králové přesunul na pražský Strahov na stadion Evžena Rošického, neměl ani vlastní tréninkové hřiště.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme