Slavie utrpěla nečekanou ztrátu. S Jabloncem doma brala jen bod

Fotbalisté Slavie utrpěli ve 26. kole ePojisteni.cz ligy nečekanou ztrátu, když na domácí půdě remizovali s Jabloncem 1:1. Jablonec dokonce nebyl daleko od vítězství, ale v 90. minutě srovnal na 1:1 Mešanovič a zajistil sešívaným udržení prvního místa v tabulce.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavia uhrála s Jabloncem remízu 1:1

Slavia uhrála s Jabloncem remízu 1:1 | Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Duelu Slavie, která hostila Jablonec, předcházela krátká ceremonie, během níž představitelé domácího celku převzali od zástupce čínské společnosti CEFC klíč od stadionu. Jednalo se o symbolický počin, který měl připomenout, že od tohoto týdne má Slavie a stadion ve Vršovicích stejného majitele.

První poločas zápasu mezi Slavii a Jabloncem, který v minulém kole doma podlehl Příbrami, velký počet šancí nepřinesl.

Favorizované Slavii se příliš nedařilo ani po přestávce, což vyústilo v 73. minutě, kdy domácí obránce Michael Lüftner srazil míč do vlastní brány a poslal Jablonec do vedení.

Slavia následně dala všechny síly do útoku, za což byla odměněna v 90. minutě odměněna. Muris Mešanovič uprchl hostující obraně a srovnal na konečných 1:1.

Slavia sice ztratila, ale i tak se v tabulce díky lepšímu skóre udržela před Plzní. V případě stejného počtu bodů i na konci sezony však hrají rozhodující roli vzájemné zápasy, které mají lepší Západočeši.

26. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Jablonec 1:1 (0:0)

Branky: 90. Mešanovič - 73. vlastní Lüftner. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Antoníček. ŽK: Ščuk, Hušbauer - Hrubý, V. Kubista. Diváci: 15.873.