Fotbalový talent Graiciar je z Itálie zpět v Liberci: Rozdíly jsou obrovské, budu si muset přidávat

Itálie má zájem o mladé české fotbalisty. Na odchodu je nyní teprve osmnáctiletý liberecký útočník a odchovanec karlovarského fotbalu Martin Graiciar. Fiorentině se upsal na pět let. V nadcházející sezóně ale bude ještě hájit barvy Slovanu a zůstane pod Ještědem.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Graiciar v létě podepsal pětiletou smlouvu s Fiorentinou, sezónu tráví na hostování v Liberci. | Foto: facebookový profil Martina Graiciara

„Z fotbalových věcí bych ocenil hbitost. Umí být v pravý čas na pravém místě a má dobré zakončení pravou nohou. K osobnímu životu nebo financím přistupuje hrozně racionálně, na svůj věk je mentálně hrozně vyspělý, je to i zásluha táty, v tomhle je hrozně připravený, proto je tak daleko,“ chválí pro Radiožurnál kouč Liberce Jindřich Trpišovský Martina Graiciara.

Deset let od stříbra fotbalové dvacítky: Z Argentinců jsou hvězdy, z Čechů se prosadily jen výjimky

Číst článek

Poctivá a tvrdá práce přinesla osmnáctileté naději českého fotbalu lákavou nabídku. Ozvala se Fiorentina a mladík odletěl do Itálie podepsat pětiletou smlouvu. Pak se vrátil na stadion U Nisy, kde bude ještě rok hostovat.

„Absolvoval jsem s nimi šest tréninků a viděl dva zápasů, do těch mě nechtěli. Přijel jsem po Euru, tak mi dali volnější režim,“ vysvětluje 18letý útočník, proč si nepřipsal první start ve fialovém dresu.

„Myslím, že v trénincích jsem obstál, ale viděl jsem obrovské rozdíly mezi Českem a Itálií, spoustu věcí, na kterých musím pracovat. Ať už je to rychlost práce s balonem nebo technika. Je to na úplně jiné úrovni než tady,“ srovnává tréninky na Apeninském poloostrově a pod Ještědem.

⚽️⚽️#Repost @acffiorentina (@get_repost) ・・・ ‪Tiri dalla distanza ⚽️‬ ‪#BattitiViola ‬ ‪#Moena2017 ‬

Příspěvek sdílený Martin Graiciar ⚽️8️⃣ (@martin_graiciar8),

Snad i proto si nabídky váží. Za rok v létě by se mohl za další fotbalovou štací skutečně vydat, pokud půjde vše hladce. „Je to potěšující. Fiorentina je jeden z nejlepších týmů v Itálii. Sen je Anglie nebo Německo, ale pro mladého hráče je Itálie nejlepší odrazový můstek.“

Podpisem pětileté smlouvy všechno teprve začíná. Teď bude záležet jen na něm, jak se o šanci zahrát si italskou Sérii A popere. Ještě rok bude hostovat v Liberci, i tam se bude muset snažit o místo v základní sestavě.

„Po každém tréninku si musím přidávat, abych se dostal na úroveň hráčů v Itálii. Je těžké se prosadit tady, natož pak v italské lize. Kdybych to jejich soustředění neviděl, nevěděl bych, jakou mám motivaci. Člověk by si to neměl moc vzít, nejdůležitější je, aby se mi z toho nezatočila hlava. Snažím se od toho oprostit, jsem hráč Liberce a budu se snažit odvést co nejlepší práci,“ uvědomuj e si Martin Graiciar.

Embedy do článku Smazat obsah Vložte HTML kód (např. embed YT, Google maps a dalších...)

Příspěvek sdílený Martin Graiciar ⚽️8️⃣ (@martin_graiciar8),

Zvolte, pro co chcete embed Google mapy Videa (Youtube, FB naležato, atd.) PDF FB video nastojato Ostatní embedy (Twitter, Insta, FB, FB video nastojato atd.) generovat Klikněte dvakrát do textu, vyberte vše CTRL+A, zkopírujte CTRL+C a vložte do článku do posledního odstavce jako HTML odstavec - HTML editace - CTRL+V.

Příspěvek sdílený Martin Graiciar ⚽️8️⃣ (@martin_graiciar8),

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme