Fotbalista Mandjeck se navzdory sporům připojil ke Spartě, po návratu absolvuje kondiční testy

Přestože si kamerunský reprezentant Georges Mandjeck v uplynulých týdnech stěžoval na Spartu u mezinárodní fotbalové federace FIFA a jeho konec na Letné se zdál být hotovou věcí, ve středu se překvapivě zapojil do přípravy pražského týmu. V prvních dnech po dovolené absolvuje Mandjeck podle klubového twitteru kondiční testy.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamerunský fotbalista Georges Mandjeck | Foto: EDDIE KEOGH | Zdroj: Reuters

„K týmu se připojil až po třetím ligovém kole, což vyplývá z toho, že reprezentoval svou zemi na Poháru afrických národů a následně měl ještě nárok na dovolenou. Jakožto hráč s profesionální smlouvou je členem A týmu. Jeho zapojení do tréninkového procesu se bude odvíjet od toho, jakým způsobem bude připravený po kondiční stránce,“ řekl Radiožurnálu mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Kamerunský záložník Mandjeck si stěžuje na Spartu. ‚FIFA nás kontaktovala,‘ potvrzuje mluvčí

Číst článek

Mandjeck, který má ve Spartě ještě rok smlouvu, se podle médií pokusil u FIFA napadnout platnost kontraktu s klubem a chtěl ho předčasně rozvázat. Údajně se mu nelíbilo, že byl vedený jako osoba samostatně výdělečně činná, což je v České republice běžnou praxí. Podle mluvčího Kasíka se ale spory týkaly primárně jiných věcí.

Situace se v posledních dnech uklidnila a Mandjeck, který měl dovolenou po mistrovství Afriky, se zapojil do tréninku Sparty. Na Letnou přišel před dvěma lety v rámci rozsáhlých změn pod vedením tehdejšího italského trenéra Andrey Stramaccioniho.

V letenském mužstvu se ale neprosadil, zasáhl jen do deseti ligových utkání a po půlroce se vrátil do Met na hostování. Na minulou sezonu si defenzivního středopolaře vypůjčilo Maccabi Haifa.

jbk, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme