Herecké výkony budou tvrdě trestány. V Anglii chystají pro simulující fotbalisty novinku

Anglická fotbalová asociace bude od příští sezony tvrdě trestat simulující hráče. Pokud se fotbalistům podaří oklamat rozhodčího, aby nařídil penaltu nebo vyloučil protihráče, potrestá hráče minimálně dvouzápasovým distancem. Na provinění se ale musí jednomyslně shodnout tříčlenná komise.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbal

Fotbal | Foto: CC0 Public domain, Markus Spiske

Pokutový kop a červená karta jsou nejtvrdší způsoby, jakými může rozhodčí ovlivnit utkání. Bránící fotbalisté kolikrát lomí rukama nad tím, jak sudí mohli útočícímu hráči naletět. Právě chuti útočníka nafilmovat zákrok by mělo předejít nové pravidlo, které se od příští sezony chystají uvést do chodu v Anglii. Recidivistům hrozí dvouzápasový trest.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Anglii pokračuje boj proti simulujícím fotbalistům

„V dnešní době mohou simulace rozhodovat i důležité zápasy. Každý víkend se něco řeší, takže jsem pro. Utkání bude mít i spád a nebude se tolik kouskovat," řekl Radiožurnálu bývalý reprezentační obránce René Bolf. O dodatečném postihu však na ostrovech bude rozhodovat tříčlenný tým. Ten bude obsahovat jednoho rozhodčího, bývalého trenéra a také hráče.

Ti všichni se musí na verdiktu shodnout. Při trestání se musí také přihlédnout k tomu, zda hráč předvedl pouze divadelní výkon nebo zveličil méně závažný zákrok. „Hrozně složitě se to bude rozlišovat," tvrdil předseda české pravidlové komise fotbalu Jiří Kureš.

Trestání simulací je aktuálním tématem i v české lize. Pomoci může i chystané zavedení videa. Už několik let navíc pomáhají při podobných situacích brankoví rozhodčí a také technologie hlídající brankovou čáru. Změn a novinek v jinak konzervativním prostředí fotbalu je dost a další se zkouší. „Rozšířeny by mohly být i ofsajdové situace," přibližoval Kureš, podle kterého tím však změny zdaleka nekončí.

Martin Charvát, sob Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme