Nákaza se objevila i v kádru Herthy Berlín, reprezentační záložník Darida je v karanténě

Fotbalisté Herthy Berlín, mezi které patří i český záložník Vladimír Darida, jsou ve čtrnáctidenní karanténě. Jeden z hráčů měl totiž pozitivní test na koronavirus. Německý klub o tom bez bližších detailů informoval na svých internetových stránkách.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Darida | Foto: Matthew Childs | Zdroj: Reuters

Hertha se v úterý původně po třídenním individuálním režimu, který vedení klubu zavedlo po přerušení bundesligy, chtěla vrátit k týmovému tréninku. Místo toho ale hráči i členové realizačního týmu dostali nařízeno, aby zůstali doma, protože u jednoho z nich byla zjištěna nemoc COVID-19.

Ve Valencii má koronavirus už třetina týmu, podle klubu za to může zápas Ligy mistrů v Miláně

Číst článek

„Hráč si stěžoval na všechny obvyklé příznaky, proto jsme ho okamžitě oddělili od zbytku týmu. Test poté onemocnění potvrdil, takže hráči nyní budou čtrnáct dní doma, kde budou i individuálně trénovat. Nyní musíme počkat, jestli se neobjeví další nakažení, a podle toho se bude odvíjet, kdy se vrátíme ke společným tréninkům,“ uvedl týmový lékař Uli Schleicher na klubovém webu.

Situace se tak dotkne i Vladimíra Daridy. Radiožurnál českého reprezentačního záložníka kontaktoval, ten se ale nechtěl k záležitosti vyjadřovat.

„Bylo jasné, že s tím, jak se nákaza šíří, dříve nebo později zasáhne i náš tým,“ přidal sportovní ředitel Michael Preetz. „Teď je důležité, abychom se všichni řídili nastavenými pravidly. Takže hráči budou do odvolání trénovat doma podle plánů, které dostanou od trenérů,“ dodal.

Německo kvůli pandemii koronaviru minimálně do 2. dubna stejně jako většina zemí v Evropě přerušilo fotbalové soutěže. V Německu se dosud nemocí nakazilo zhruba 6000 osob a 19 lidí zemřelo. V bundeslize už byl jeden případ nákazy zaznamenán, COVID-19 byl potvrzen u Lucy Kiliana z Paderbornu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme