V nominaci hokejové dvacítky na MS je 15 hráčů ze zámoří, mezi nimi i Chytil, Nečas nebo Zadina

V širší nominaci hokejové reprezentace před juniorským mistrovstvím světa jsou i útočníci Filip Chytil, Martin Kaut, Martin Nečas nebo Filip Zadina, kteří působí v zámoří. Zatímco Kaut, Nečas a Zadina hrají nižší AHL, Chytil se zabydlel v NHL v sestavě New York Rangers. Kouč Václav Varaďa do nominace zařadil 28 hráčů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Rangers Filip Chytil | Foto: Andy Marlin-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Ze zámořských soutěží je celkem patnáct hokejistů. Tým tvoří tři brankáři, deset obránců a 15 útočníků. Všechny kluky ze zámořských mládežnických lig máme uvolněné, ještě jednáme o uvolnění těch, kteří hrají NHL a AHL,“ řekl na dnešní tiskové konferenci v Praze manažer týmu Otakar Černý.

Na mladého hráče hraje vyzrále, řekl o Zadinovi kouč Detroitu. Přesto český talent začne sezonu na farmě

Číst článek

Devatenáctiletý Chytil nedávno ohromil sérií pěti zápasů, v nichž dokázal skórovat. Od té doby si sice v šesti duelech připsal jen nahrávku, přesto má ve slavném klubu nadále důvěru kouče Davida Quinna. „U Filipa Chytila je ta šance asi hodně malá, i když dva měsíce zpátky hlas z klubu nebyl negativní. Ale teď hraje ve velké formě,“ připustil Varaďa.

Zástupci české strany oslovovali kluby před zhruba dvěma měsíci a věří, že některé z ofenzivních es se podaří pro vrcholnou akci získat. U těch zbývajících hráčů Nečase, Zadiny a Kauta je ta šance větší, předběžně se všechny kluby vyjádřily kladně,“ podotkl Varaďa.

Jasno by mělo být již brzy. „Byli jsme domluvení, že dostaneme finální slovo během prvního týdne v prosinci, kdy a zda vůbec budou hráči puštění na mistrovství světa. Čekáme na vyjádření. Byli bychom rádi, kdybychom případně měli tyto hráče k dispozici už na přípravný kemp v zámoří, ale budeme respektovat postoj klubů,“ doplnil Varaďa.

Šampionát se odehraje tradičně na přelomu roku od 26. prosince do 5. ledna. Pořádat ho budou kanadská města Vancouver a Victoria. Čeští mladíci budou obhajovat čtvrtou příčku, v pětičlenné základní skupině narazí postupně na Švýcarsko, Rusko, posledního vítěze Kanadu a Dánsko.

👥 | Takto vypadá širší nominace #U20CZE pro mistrovství světa v Kanadě! 🇨🇦
#narodnitym #WorldJuniors

11:01 – 03. 12. 2018

22 99

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme