Hráli jsme jako tým a troufnu si říct, že jsme vyhráli zaslouženě, tvrdí Bílek po zisku titulu

Fotbalisté Slavie vybojovali titul v první lize. Zajistili si ho v posledním kole výhrou 4:0 nad Brnem. Velkou radost měl po utkání kapitán Jiří Bílek, který do utkání naskočil v 83. minutě. Po zápase ho vyzpovídal reportér Radiožurnálu David Nyč.

Rozhovor Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slavie s pohárem pro mistra | Zdroj: ČTK

Jak dlouho jste věřil v takové vyústění ligového ročníku ve Slavii?
Trošku jsme začali věřit po první části, když jsme byli druzí za Plzní, ale bylo to strašně náročné a jsem šťastný, že jsme to dotáhli. Hráli jsme jako tým a troufnu si říct, že jsme zaslouženě vyhráli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitán Slavie Jiří Bílek po zisku mistrovského titulu

Vy osobně jste ve Slavii zažil i neslavné chvíle. Je to pro vás o to cennější?
Je to tak. Já a ještě asi tři hráči jsme tady zažili časy, kdy nám nechodily výplaty a bojovali jsme do posledních kol o záchranu a tohle je nevídaná otočka. Moc si toho vážím.

Už jste si stihl v hlavě zrekapitulovat, od čeho se Slavia odrazila, a jaký udělala posun za poslední měsíce a možná i roky?
Myslím, že nám to ještě vůbec nedochází a dojde nám to možná za pár dní, nebo i týdnů. Udělali jsme ohromnou věc, ale teď nás čekají ještě další, vyšší cíle a tam se ukáže, jestli na to máme.

Jaké cíle máte na mysli?
Další cíl je Liga mistrů a zase liga, obhájit to. Ten druhý rok bývá nejtěžší. Teď je to jedno, teď jdeme slavit a užijeme si to.

Jaké budou oslavy?             
Doufám, že bujaré. Těším se do Žlutých lázní, asi si dáme jedno, dvě piva a uvidíme, jak to bude. 

David Nyč, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme