Pelta byl u sudích neoprávněně, vzkázala komise rozhodčích. Poločasovou návštěvu řeší disciplinárka

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace zahájila řízení s Jabloncem kvůli vstupu šéfa klubu Miroslava Pelty do kabiny rozhodčích v poločase nedělního utkání 3. ligového kola proti Bohemians 1905. Návštěvu majitele Severočechů u sudích odsoudila komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR (FAČR). Stejně jako LFA zároveň vyzvala funkcionáře, aby se podobných návštěv zdrželi.

Praha (Aktualizováno: 19:34 9. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Disciplinární komise zahájila řízení s klubem FK Jablonec za porušení povinností pořádajícího klubu. Klub nezajistil, aby bylo neoprávněným osobám zamezeno ve vstupu do prostor vyhrazených delegovaným osobám,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí LFA Štěpán Hanuš. Disciplinárka bude další postup projednávat na nejbližším zasedání, které je na programu ve čtvrtek.

,Vám to přijde normální?‘ Trenér Bohemians viděl Peltu v kabině rozhodčích, Radu dotaz rozčílil

Číst článek

Nad Peltovou poločasovou návštěvou sudích se po remíze 2:2 v Jablonci podivoval trenér Bohemians Luděk Klusáček. Komise rozhodčích mu dala za pravdu.

V kabině rozhodčích mají být při fotbalovém utkání pouze oprávněné osoby, mezi které majitel klubu samozřejmě nepatří, uvedla komise v prohlášení na webových stránkách FAČR.

Představitelé Jablonce se po utkání bránili, že Pelta při návštěvě nevyvíjel na sudí v čele s hlavním Tomášem Klímou žádný tlak. Podle tiskového mluvčího Martina Bergmana se šel šéf klubu omluvit za emotivní chování trenéra Petra Rady, kterého se vydal následně usměrnit i do domácí kabiny. Jablonecký kouč nechtěl po utkání situaci komentovat s tím, že o návštěvě Pelty u rozhodčích nevěděl.

K vyjádření pana Klusáčka do O2 TV: Majitel klubu se šel k rozhodčím omluvit za přehnaně podrážděné chování trenéra Petra Rady, následně jej šel také usměrnit do do domácí kabiny.

19:02 – 08. 08. 2021

6 165

Sudí Klíma do zápisu o utkání uvedl, že Peltu neprodleně požádal, aby kabinu rozhodčích opustil. Zdržel se prý jen 15 sekund.

Šli jsme do kabin regenerovat a připravit se na druhou půli. Po nějaké chvíli k nám přišel pan Pelta, kterého jsme v souladu s tím, co po nás komise rozhodčí teď chce, poprosili, aby šatnu opustil, že tam nemá co dělat. On to respektoval. Po chviličce odešel a jen nám vyslovil podporu do druhého poločasu, abychom se chováním trenéra nenechali rozhodit, že mu domluví. Rozhodně to nebyl žádný tlak na nás, abychom ve druhé půli rozhodovali jinak, řekl novinářům Klíma.

„Když přijde někdo formátu pana Pelty, není jednoduché mu říct prosím, odejděte, nic nám neříkejte. Necítil jsem ale z toho, že by na nás vytvářel nějaký tlak nebo že by po nás chtěl, abychom něco změnili, co se týče rozhodování. Spíš chtěl pravý opak, abychom se uklidnili a pískali dál, jak jsme zvyklí,“ řekl Klíma.

Libor Kovařík, člen komise rozhodčích

"Pokud vše proběhlo, jak nám to popisoval pan rozhodčí Klíma, tak postupovali správně. Rozhodčí by měli osobě, v tomto případě panu Peltovi sdělit, že nemají v kabině co pohledávat a požádat ho, aby tu kabinu opustil. To se také stalo. Uvedli celý incident do zápisu a teď je to na disciplinární komisi, aby to vyřešila.“

Pokuta a podmínečně uzavřené tribuny. Sparta pyká za rasismus fanoušků proti olomouckému Poulolovi

Číst článek

Komise rozhodčích vyzvala všechny strany, aby se podobnému jednání vyhnuly a zabránily možným nedorozuměním.

Komise rozhodčích od začátku sezony 2021/22 velmi intenzivně apeluje formou souboru interních opatření na všechny rozhodčí, aby vymizely jakékoliv neoficiální kontakty mezi rozhodčími a funkcionáři klubů. Jakékoliv nedodržování těchto interních opatření ze strany rozhodčích bude důsledně trestáno, uvedla komise.

Zároveň vyzýváme i všechny fotbalové funkcionáře, aby dodržovali fotbalové normy a také se vyhnuli všem neoficiálním kontaktům s rozhodčími tak, aby nebyl poškozován český fotbal, dodala komise.

V podobném duchu se vyjádřila i LFA. Ligová fotbalová asociace zároveň apeluje na všechny členské kluby, aby řádně plnily roli pořadatelů a dodržovaly všechny normy, a stejně tak i všechny jejich funkcionáře, aby se zdrželi podobného chování a respektovali platná nařízení, uvedl LFA, která v Česku řídí profesionální soutěže.

Dramatický zápas skončil 2:2. Sudí Klíma po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situaci ze záznamu nařídil na každé straně jednu penaltu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme