Jablonec je na jaře stále stoprocentní, Plzeň doma podlehla Mladé Boleslavi

Fotbalisté Jablonce ve 22. kole nejvyšší fotbalové soutěže doma porazili Bohemians 2:1 a na jaře zatím neztratili ani bod. Liberecký útočník Matěj Pulkrab vstřelil už sedmý jarní gól a zařídili Liberci výhru 1:0 na hřišti Slovácka. Brno doma remizovalo s Karvinou 0:0 a Plzeň podlehla na vlastním hřišti Mladé Boleslavi 1:2.

Jablonec, Plzeň (Aktualizováno: 22:09 31. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost jabloneckých fotbalistů.

Radost jabloneckých fotbalistů. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 2:1

Skvělou formu Jablonce, který na jaře zatím neztratil ani bod, tentokrát odnesli Bohemians. Domácí dávali dobré rozpoložení najevo hned od začátku a už v šesté minutě se v obrovské šanci po rohovém kopu ocitl Doležal, ale gólman Fryšták si s jeho pokusem výborně poradil. O deset minut později měl Jablonec ještě větší příležitost, když Holeš ve zmatku před bránou Bohemians napálil míč zblízka jen do břevna.

O dalších deset minut později už to ale domácím vyšlo. Michal Trávník rozehrál rohový kop, na jeho centr si naskočil David Lischka a poslal míč hlavou do sítě. Po půlhodině hry měli první zajímavou akci i hosté, ale Kocić po Tettehově centru střílel nad. Pět minut před pauzou byl ještě sám před Fryštákem jablonecký Masopust, ale střela se mu nepovedla. A Jablonec mohla neproměněná šance mrzet, protože o chvilku později srovnal na 1:1 pěknou střelou hostující Martin Hašek.

Těsně po začátku druhé půli mohli jít Bohemians dokonce do vedení, ale Tettehova střela skončila těsně vedle. Po hodině hry tak opět vedli domácí, když Vladimir Jovović perfetkně zahrál přímý volný kop a nedal Fryštákovi šanci. O deset minut později měl velkou šanci na uklidňující gól Chramosta, ale Fryštáka nepřekonal. Sedm minut před koncem mohl vyrovnat Tetteh, ale ani on si se svou šancí neporadil. A stejný hráč měl šanci ještě při závěrečném tlaku, ale Hrubého nepřekonal, a tak Jablonec uhájil vítězství 2:1.

1. FC Slovácko - FC Slovan Liberec 0:1

První zajímavou příležitost měli domácí, ale Juroška po Daníčkově průniku brankáře nepřekonal. Hned vzápětí se potvrdilo staré známé pravidlo „nedáš, dostaneš“. Kerbr našel centrem ve vápně Matěje Pulkraba a mladý útočník bez problému uklidil míč do sítě. Domácí si do přestávky vypracovali už jen několik závarů, ale ani z jednoho vyrovnání nevzešlo.

Pětadvacet minut po přestávce mohl vyrovnat Zajíc, ale nepodařilo se mu usměrnit Navrátilův centr do brány. O chvilku později vystrašil liberecké fanoušky zajímavým pokusem domácí Šimko, když jeho střílený centr z velké dálky skončil jen těsně mimo. Osm minut před koncem málem rozhodl domácí Břečka, když po libereckém rohu hlavičkoval jen těsně vedle vlastní brány. K ohrožení té správné brány se už Slovácko nedostalo, a tak Liberec vyhrál v Uherském Hradišti 1:0.

FC Zbrojovka Brno - MFK Karviná 0:0

Domácí měli po celý úvodní poločas výraznou a vytvořili si několik slibných šancí. Třikrát zahrozil střelecky aktivní Acosta. Ve 12. minutě jeho přízemní střelu levačkou kryl brankář Le Giang. O čtyři minuty později stačili karvinští zadáci Juharův centr z levé strany hlavičkou odvrátit jen k uruguayskému středopolaři, který trefil břevno.

Za další dvě minuty Acostovu střelu brankář vyrazil. Další nabídku ke skórování ve 22. minutě po faulu na Kratochvíla nevyužil Škoda, jehož střela z trestného kopu těsně minula cíl. I když Zbrojovka i nadále držela soupeře pod tlakem, v koncovce jí chyběla větší přesnost.

Karviná vážněji zahrozila až před koncem prvního poločasu. Ve 42. minutě Voltrovu střelu Melichárek vyrazil a ještě před přestávkou po Voltrově centru Wágnerova hlavička těsně minula domácí branku.

Hned po změně stran se opět vyznamenal brněnský brankář, který vyrazil střelu Budínského z trestného kopu. Střelecké trápení Zbrojovky vyvrcholilo po hodiny hry, kdy se Ziklova hlavička odrazila od břevna a dorážející Škoda trefil tyč.

I když Brňané pokračovali v náporu, jejich snaha o skórování končila na nepřesnostech. Hosté dobře bránili a využívali chyb soupeře k nebezpečným protiútokům, ze kterých se ale rovněž nedokázali prosadit.

FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav 1:2

K první zajímavé možnosti se ve třetí minutě dostali hosté. Mareš však z přímého kopu trefil jen připraveného brankáře Kozáčika. Na druhé straně volný Řezník po rohu hlavičkoval těsně nad břevno. Boleslavští ve 26. minutě nevyužili slibný brejk. Konaté v šestnáctce našel Mareše, který nepřekonal Kozáčika. Jeho protějšek Polaček s problémy zlikvidoval Krmenčíkovu střelu a poté vytáhnul i Kopicův pokus.

V době, kdy Plzeňští měli převahu a stupňovali tlak, otevřeli skóre hosté. Mareš si ve 40. minutě vyměnil míč s Komličenkem a povedenou akci zakončil přízemní střelou podél Kozáčika. Chvílí poté navíc s poraněným kotníkem odkulhal ze hřiště nejlepší plzeňský střelec Krmenčík, kterého nahradil Bakoš.

Do druhého poločasu naskočil i druhý klasický útočník Chorý, jenž v sestavě Viktorie vystřídal nevýrazného Koláře. Krátce po změně stran po Kovaříkově centru hlavičkoval Bakoš, ale Poláček si míč u tyčky pohlídal. Hrošovský technickou ranou pak těsně minul boleslavskou branku.

Komplikace pro Mladou Boleslav přišla v 58. minutě, kdy ruský útočník Komličenko loktem fauloval Hubníka a rozhodčí Zelinka ho po druhé žluté kartě vyloučil. Západočeši si však se zataženou obranou soupeře nevěděli rady a dlouho si nevypracovali ani větší šanci. Naopak Mladoboleslavští v 79. minutě po brejku přidali druhý gól. Jánoš vyslal střádajícího Hubínka a ten tváří v tvář překonal Kozáčika.

Plzeň si vytvořila závěrečný tlak a v 89. minutě snížila, kdy se Bakošova hlavička odrazila od břevna do sítě. Drtivý nápor domácích už vyrovnání nepřinesl, i když po další Bakošově hlavičce nebylo zcela jasné, zda míč přešel celým objemem brankovou čáru. Boleslav zaznamenala teprve druhou výhru z posledních devíti kol.