Slavia na úvod jara prohrála v Jihlavě, Jablonec otočil utkání proti Teplicím

Slavia první soutěžní zápas pod trenérem Trpišovským nezvládla a do jarní části 1. fotbalové ligy vstoupila porážkou 0:1. Fotbalisté Jablonce otočili vývoj utkání proti Teplicím a zvítězili 2:1. Vítězný gól vstřelil v 86. minutě z penalty nováček v jabloneckém dresu Jan Chramosta.

Jablonec, Mladá Boleslav (Aktualizováno: 19:00 17. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jihlava doma zaskočila Slavii.

Jihlava doma zaskočila Slavii. | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Jihlavským se výborně povedl začátek a po rychlé akci zaskočili obranu favorita. Dvořák převzal míč od Ikauniekse a v desáté minutě propálil zimní posilu Slavie brankáře Koláře. Na těžkém terénu, na který se snášelo postupem času sílící sněžení, měli hosté herní převahu. Velkou příležitost na vyrovnání si slávisté vypracovali o čtyři minuty později, když Zmrhal ve skrumáži už překonal Rakovana, ale míč z brankové čáry odhlavičkoval Ljovin. V 23. minutě Hušbauer našel na zadní tyči Škodu, ale jeho hlavička skončila mimo.

Chceme hrát kvalitní fotbal s kvalitou v záloze, říká před jarní částí ligy kouč Sparty Stramaccioni

O přestávce Stoch v záloze nahradil nevýrazného Mingazova a Slavii změna pomohla. Trpišovský stáhl hru na tři obránce a hosté měli od prvních minut druhé půle převahu. Po hodině hry mohl zpoza vápna srovnat Hušbauer, ale Rakovan jeho střelu dokázal vytěsnit nad branku.

Jihlavě se podařilo tlak otupit střídáním a taktickým zdržováním. Neuspěl ani Ngadeu, jehož pokus mířil nad branku. Čtyři minuty před koncem se po individuální akci Stocha opět blýskl Rakovan, který v nastavení dokázal zlikvidovat také ránu dalšího náhradníka Dannyho. Slavia od roku 2006 nedokázala v Jihlavě vyhrát šestý ligový zápas za sebou, Trpišovský na Vysočině neuspěl ani na pátý pokus.

Vítěznou obnovenou soutěžní premiéru na lavičce Jablonce zažil trenér Petr Rada, který v minulosti vedl i Teplice. Domácí o bod přeskočili soupeře v tabulce.

Hosté začali lépe a hned z první nebezpečné akce udeřili. Hanousek odvrátil centr jen před vápno, kde Hyčka procpal míč přes Jovoviče na volného Horu a ten prostřelil brankáře Hrubého. Domácí marně reklamovali ofsajd a teplický ofenzivní záložník už v šesté minutě gólově oslavil svůj návrat do ligy, v níž kvůli zranění nehrál od konce loňského dubna.

Jablonec po inkasované brance převzal iniciativu a ve zbytku první půle jasně dominoval. Divišovo kouzlo odčaroval Jablonec ale až v 36. minutě. Jovovič si narazil s Hübschmanem a s pomocí Čmovšovy lehké teče přízemní střelou na zadní tyč srovnal.

V 86. minutě rozhodčí Královec po zákroku Kučery na domácího Masopusta k velké nevoli hostů nařídil penaltu, kterou bezpečně proměnil Chramosta a hned při své jablonecké premiéře zaznamenal vítěznou trefu. Vyrovnat mohl Vaněček, ale nůžkami minul.

Mladá Boleslav přes zimu překopala zejména defenzivu v čele s brankářem Šedou, ovšem Karviná ji příliš neprověřila. Většinu zápasu se totiž spíše bránila a sama se do zakončení dostávala ojediněle. To brankář hostů Le Giang měl výrazně více práce a držel naděje svého týmu na bodový zisk.

Domácí si vytvořili řadu šancí, ale Mareš, Mebrahtu, Přikryl ani Takács na brankáře nevyzráli. Teprve v 53. minutě zahrozil i na druhé straně Wágner, ale z úhlu nepropálil Šedu. V poslední minutě se ale Karviná dostala k přímému kopu, centr dolétl do malého vápna k Wágnerovi, který zblízka hlavou rozhodl.

18.2. AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec 2:0

Baník se sedmi zimními posilami vstoupil do zápasu proti Slovácku sice aktivně, ale jeho územní převahu soupeř eliminoval a přečkal bez problému před vlastní brankou. Zato z první větší možnosti udeřilo Slovácko, když se ve 33. minutě trefil do protipohybu brankáře Břečka.

I druhá půle měla obdobný začátek. Snahu Baníku tentokrát už po šesti minutách otupil Zajíc, který na malém vápně lízl hlavou Petrův centr a prodloužil ho na zadní tyč za bezmocného Laštůvku. Domácí se v závěru nákopy se tlačili do vápna. Jedna z takových situací Baníku v 74. minutě přinesla štěstí, když míč propadl za obranu a Poznar nekompromisně prostřelil Heču. Ani kontaktní branka však Ostravany neprobrala z letargie a další nápor se nekonal. Hosté si podruhé v sezoně připsali proti Baníku plný bodový zisk.

V zápase Bohemians se Zbrojovkou nikdo nechtěl udělat chybu a v úvodním dějství se na vyložené šance čekalo marně. Nejblíže ke gólu měl v sedmnácté minutě domácí Reiter, který o křížnou střelou těsně minul zadní tyč.

Hned po přestávce pálil z otočky stejnojmenný syn domácího trenéra Hašek, zamířil však těsně nad. Poté převzalo iniciativu Brno a po hodině hry musel Fryšták s vypětím sil vyboxovat balon po centru a následné hlavičce.

Za tři minuty udeřilo na druhé straně. Hašek vysunul do úniku Maška, který po kontaktu s brankářem Melichárkem upadl a rozhodčí Franěk bez váhání nařídil penaltu. K ní se postavil sám faulovaný Mašek a poslal brněnského gólmana na opačnou stranu. "Klokani" skórovali v lize po 270 minutách.

Hned za další tři minuty si ale domácí cestu za výhrou zkomplikovali. Luts zastavil unikajícího protihráče a Franěk ho po druhé žluté kartě vyloučil. Brňané sice soupeře svírali, ale vyloženou šanci z přesilovky nevytěžili.

Bezbrankový stav mohl v utkání Zlína s Duklou změnit hostující Holenda v 56. minutě, ale Dostál jeho hlavičku reflexivně vyrazil. Vpřed tak vzápětí vyrazili domácí a sudí odpískal pokutový kop, když Podaný loktem ve vápně srazil Vukadinoviče. Míč si postavil na penaltu Mehanovič, jenže jeho zakončení k tyči brankář Rada vystihl.

Dukla zlínské zaváhání brzy potrestala. V 62. minutě Podaný posadil míč na hlavu Tetoura a ten se zblízka nemýlil. Zvýšit mohli Holík nebo hlavičkující Holenda, ale Dostál domácí tým podržel. V 73. minutěse domácí dočkali vyrovnání, když se trefil Hronek.

Domácí po brance na 1:1 nadále okupovali šestnáctku Dukly. Aktivní Ekpai po rohu málem ještě překvapil brankáře Dukly, který na poslední chvíli vytáhl míč nad břevno. Zlínským fanouškům pak zatrnulo v nastavení, když se hostům podařilo dostat míč do sítě. Pomezní rozhodčí však odmával ofsajd.