Jablonec poprvé po šesti zápasech porazil Duklu. Zápas byl přerušen kvůli výpadku světel

Fotbalisté Jablonce zvítězili 1:0 na hřišti Dukly a pražského soupeře v první lize porazili poprvé po šesti zápasech. Předehrávka 18. kola na Julisce byla v prvním poločase na necelou půl hodinu přerušena kvůli výpadku světel, který zpozdil i výkop. O vítězství Severočechů rozhodl v 64. minutě David Lischka. Jablonec po druhé jarní výhře poskočil na šesté místo, Dukla je v neúplné tabulce desátá.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Jablonce se radují ze vstřelené branky.

Fotbalisté Jablonce se radují ze vstřelené branky. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Zápas už začal s dvanáctiminutovým zpožděním, protože nefungoval jeden ze čtyř světelných stožárů. Po jeho nahození se sice začalo hrát, ale za čtvrt hodiny zhasly dokonce dva stožáry. Hlavní rozhodčí Zelinka v 16. minutě poslal hráče obou týmů do kabin. Po zhruba půlhodinové pauze se stadion opět rozsvítil a pokračovalo se ve hře.

Hrstka promrzlých diváků, která zůstala na stadionu, viděla první velkou šanci ve 30. minutě. Domácí bek Podaný z přímého kopu krásně zatočil míč přes zeď a brankáře Hrubého zachránila tyčka. Na druhé straně proti Jovovičově ráně z rohu šestnáctky dobře zasáhl gólman Dukly Rada.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji Jablonečtí a po několika náznacích mohli v 60. minutě otevřít skóre. Trávník našel za obranou Chramostu, který sice přehodil Radu, ale zamířil o kousek vedle a nezvládl ani dorážku.

O čtyři minuty později už se hosté dočkali. Trávník našel z rohu Lischku a jablonecký stoper si připsal premiérovou ligovou branku v kariéře.

Jablonečtí až na nepřesnou střelu Holendy nepustili Duklu do většího závěrečného tlaku a v nejvyšší soutěži zvítězili na Julisce poprvé od října 2011. Pražané doma prohráli druhé ligové utkání za sebou bez vstřelené branky.