Jablonec s přehledem porazil Příbram, Bohemians sahali po bodech v Plzni

Fotbalisté Jablonce zvítězili v zápase 26. kola Fortuna ligy nad Příbramí 3:0 a upevnili si čtvrté místo v soutěži, na třetí Spartu ztrácí šest bodů. Druhá je Viktoria Plzeň, která udolala Bohemian 3:2.

Jablonec (Aktualizováno: 19:35 31. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápasy Jablonce s Příbramí jsou v posledních poslední dobou poměrně bohaté, tentokrát se ale radovali jen Severočeši | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Bohemians za sebou mají smolný zápas v Plzni. Rychle prohrávali 0:2 a neproměnili pokutový kop. Přesto dokázali vyrovnat. Jenže o vítězství Viktorie rozhodl Tomáš Chorý.

Chelsea na poslední chvíli otočila zápas v Cardiffu, pomohl gól z ofsajdu

Klokanům se ve Štruncových sadech vůbec nepovedl vstup do zápasu, nepovedlo se jim bránit útoky Plzně a hlavně Jeana Davida Beauguela. Uběhlo deset minut a skóre bylo 2:0. Hosté mohli snížit díky pokutovému kopu, jenže kapitán Bohemians Josef Jindřišek ho poslal mimo.

Comeback přesto přišel. V 63. minutě se prosadil oslavenec Lukáš Hůlka a snížil, o 10 minut později napravil své zaváhání Josef Jindřišek a po přihrávce Rudolfa Reitera ranou pod břevno vyrovnal. Klokani měli na kopačce i vedení – Reiter připravil míč Ljovinovi před prázdnou branku, jenže ruský záložník trefil vracejícího se Řezníka.

A na druhé straně přišel trest. Viktoria se nadechla, v 86. minutě Jan Kovařík připravil šanci Tomáši Chorému, který na poslední chvíli rozhodl, že tři body zůstaly na západě Čech.

Jablonec - Příbram 3:0

V zápasech Jablonce s Příbramí se často daří hostujícím týmům, jenže Středočechům to v aktuální sezoně na hřištích soupeřů příliš nejde. Na Střelnici navíc ukázali, proč mají nejhorší obranu v lize – už ve 12. minutě prošel hostující obranou Vladimir Jovović a své sólo zakončil přesně k tyči.

Obroda Jílkova celku. Po podzimu byla Olomouc čtrnáctá, na jaře už ale vyhrála pět ze sedmi zápasů

Jablonec své soupeře jednoznačně přehrával a pustil je k jediné střele na branku za celý zápas. Zato domácí to zkoušeli z různých pozic, Trávník ani Hübschman ale branku netrefili. Ve 41. minutě se o střelu pokoušel i Jakub Považanec, ale byl sražen. Jeho šanci sice zakončil Jovović, ale jeho druhá branka byla zrušena a následovala penalta. Pokutový kop bezpečně proměnil Michal Trávník.

Krátce po přestávce sice byly dvě tisícovky domácích diváku nespokojeny z pozvolné rozehrávky rohového kopu, jenže akce pokračovala přes Jovoviće a centrujícího Tomáše Hübschmana až k Martinu Doležalovi, který ve skluzu dopravil míč do příbramské branky potřetí.

Obrovskou šanci na snížení měl Ibrahim Keita, která po domácí chybě běžel sám na branku. Francouz v příbramském dresu obehrál i gólmana Hrubého, jenže pak mu míč utekl a zakončení do odkryté branky zneškodnil vracející se Vojtěch Kubista.

Jablonec má po vítězství 3:0 v tabulce na čtvrtém místě 44 bodů, pětibodový náskok na pátý Baník a o bod větší ztrátu na třetí Spartu. Příbram první zápas pod novým trenérem Romanem Nádvorníkem prohrála a je 14. a díky horšímu skóre je za Bohemians, kteří dohrávají 26. kolo zápasem s obhájci titulu z Plzně.

Po prvním poločase vedeme nad Příbramí 2:0 po gólech Jovoviće a Trávníka! 💪🏻⚽️💚 #vprvnilinii #JABPRI

15:50 – 31. 03. 2019

5

26. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 3:2 (2:0)
Branky: 7. a 11. Beauguel, 86. Chorý - 63. Hůlka, 73. Jindřišek. Rozhodčí: Berka - Kotalík, Melichar - Zelinka (video). Bez karet. Diváci: 9362.

FK Jablonec - 1. FK Příbram 3:0 (2:0)
Branky: 12. Jovovič, 43. Trávník z pen., 49. Doležal. Rozhodčí: Pechanec - Vaňkát, Vodrážka. ŽK: Nový, Matoušek (oba Příbram). Diváci: 2406.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 31. 3. 2019)