Fotbalová Olomouc počtvrté v řadě prohrála, Jablonci podlehla na jeho hřišti 0:3

Olomoučtí hráči prohráli už ve čtvrtém ligovém utkání za sebou. Tentokrát je porazili jablonečtí fotbalisté 3:0, když se dvakrát trefil Martin Doležal a závěrečný gól přidal Michal Trávník. Severočeši se díky výhře posunuli na páté místo v tabulce.

Jablonec nad Nisou Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jablonecký Jan Chramosta v souboji s olomouckým Janem Štěrbou v utkání šestého kola Fortuna ligy | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Jablonečtí měli v prvním poločase velké množství, ale nedokázali žádnou dostat za skvěle chytajícího Miloše Buchty. Nejdříve ho pověřil Jan Chramosta při pokusu jeden na jednoho.

Gólová smršť v Plzni. Domácí Viktoria porazila Mladou Boleslav 6:1 a posunula se do čela ligy

Následně ten samý hráč vystřelil z rohu pokutového území ke vzdálenější tyči a čisté konty udržel Buchta jenom díky fantastickému zákroku konečky prstů. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

V 57. minutě už se ale domácí dokázali gólově prosadit. K rozehrání standardní situace se postavil Michal Trávník, který poslal míč k bráně, kde ho do sítě uklidil hlavičkou Martin Doležal.

O pět minut později si připsal druhou trefu v zápase Doležal. Chramosta poslal z pravé strany centr před olomouckou branku a tam ho ve skluzu usměrnil jablonecký forvard mimo dosah hostujícího gólmana.

Pojistku na jablonecké vítězství přidal ještě v závěru zápasu Michal Trávník. Tomu přihrával dvougólový střelec Doležal a Trávník následně přehodil Buchtu.

Po prohře 0:3 tak ztratili olomoučtí fotbalisté už čtvrté utkání nejvyšší soutěže v řadě. Ve čtvrtek je čeká odveta předkola Evropské ligy proti Seville.