Fotbalisté Jablonce si v předehrávce zastříleli proti Teplicím, hattrickem se blýskl Doležal

Fotbalisté Jablonce potvrdili formu a v předehrávce 31. kola první ligy zvítězili nad Teplicemi 4:1. Hattrickem se blýskl Martin Doležal, jednu branku dal Vojtěch Kubista. Za hosty snížil Robert Jukl. Jablonec už 11 kol po sobě neprohrál a v neúplné tabulce si upevnil druhé místo před Spartou, která ztrácí šest bodů, ale má k dobru dvě utkání.

Jablonec nad Nisou Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 31. kola první fotbalové ligy: FK Jablonec - FK Teplice, 7. května 2021 v Jablonci nad Nisou. Radost Jablonce z třetího gólu. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Tepličtí v Jablonci nastoupili s třemi stopery, čisté konto ale udrželi jen přes dvě minuty. Poté po Krobově jemném centru z přímého kopu prodloužil hlavou míč Pleštil a Doležal ho zblízka doklepl do sítě. Jednatřicetiletý útočník skóroval ve čtvrtém kole po sobě.

Já to prostě vůbec nechápu, litoval po dalším prohraném derby útočník Sparty Juliš

Hosté hráli v úvodním dějství s velkým favoritem vyrovnanou partii, ale nevedlo se jim v koncovce. Ve 12. minutě nejprve Černý z metru trefil gólmana Hanuše a poté Vukadinovič zblízka mířil jen do břevna. Už po 20 minutách musel domácí trenér Rada, který v minulosti už čtyřikrát vedl Teplice, kvůli zranění vystřídat nejlepšího týmového střelce ligové sezony Schranze.

Ve 38. minutě měl další šanci Černý, ale v dobré pozici mu střelu na poslední chvíli srazil na roh Štěpánek. Na opačné straně mířil hlavou kousek vedle Jovovič. Ve 40. minutě už Jablonečtí zvýšili. Po kombinační akci našel Jovovič volného Doležala, který zblízka umístil balon do odkryté branky.

Hned tři minuty po přestávce se domácí prosadili potřetí. Odražený míč se dostal ke Kubistovi a ten povedenou ranou s pomocí tyče překonal Grigara. Jablonecký stoper potvrdil, že prožívá nejlepší sezonu v kariéře, v ligovém ročníku se trefil popáté.

Po hodině hry skórovali i Tepličtí. Po centru z pravé strany prodloužil míč za vybíhajícího gólmana Hanuše Vondrášek a Jukl jej hlavou bez problémů poslal do odkryté branky. Připsal si druhou trefu v ligové kariéře.

V 63. minutě křížnou střelou těsně minul domácí Jovovič. Následně Doležal nepřekonal brankáře Grigara, ale druhého hattricku v ligové kariéře se za chvíli přece jen dočkal. Po chybě obrany postupoval z levé strany na gólmana a obstřelem zvýšil na 4:1. S 12 brankami v ligové sezoně ztrácí už jen jedinou trefu na čelo tabulky kanonýrů.

Jablonečtí mohli chvíli nato skórovat znovu, Považanec po Doležalově přihrávce ale Grigara nepřekonal. Domácí to ale příliš mrzet nemuselo, Teplice v lize porazili posedmé za sebou.

31. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - FK Teplice 4:1 (2:0)
Branky: 3., 40. a 72. Doležal, 48. Kubista - 60. Jukl. Rozhodčí: Berka - Hrabovský, Mojžíš - Cieslar (video). ŽK: Vondrášek, Mazuch, Hyčka (všichni Teplice). Diváci: omezený počet.