Jablonec porazil vysoko Zlín. Jihlava znovu zvítězila, tentokrát slaví výhru nad Teplicemi

Jablonec přehrál vysoko Zlín 4:0, Liberec jen remizoval s Karvinou 2:2. Jihlava si připsala třetí výhru v řadě, když tentokrát vyhrála nad Teplicemi 3:1. Olomouc zvítězila nad Slováckem 1:0 a vrátila se na druhé místo v tabulce. V posledním utkání si Slavia poradila s Mladou Boleslaví 3:0.

Zlín, Liberec (Aktualizováno: 20:03 3. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání mezi Jabloncem a Zlínem

Utkání mezi Jabloncem a Zlínem | Zdroj: ČTK

FC Fastav Zlín – FK Jablonec 0:4

V celém prvním poločasu byli jasně lepší hosté z Jablonce a odrazilo se to také na skóre utkání. To otevřel Vladimir Jovović, kterému přihrával Jan Chramosta.

Do konce poločasu se prosadil ještě Tomáš Hübschman, který celou akci začal ve středu hřiště a nakonec se dostal i k zakončení, kdy mu přihrával Matejov.

Ani ve druhé části se na obrazu hry příliš nezměnilo a Jablonec si pojistil vítězství dalšími dvěma trefami. Tu první si připsal pět minut po začátku druhého poločasu Lukáš Mastopust. Na konečných 4:0 upravil Jan Chramosta.

Jablonec se díky výhře tak dostal znovu na šesté místo. Na tom byla po páteční výhře nad Duklou pražští Bohemians. Naopak špatně vykročil do nového angažmá nový trenér Zlína Vlastimil Petržela.

FC Slovan Liberec – MFK Karviná 2:2

Liberečtí byli celý zápas daleko aktivnější, ale gólový stav tomu neodpovídal. Karviná se dostala do vedení už ve 31. minutě trefou Tomáše Wágnera.

Odpovědět dokázal severočeský tým až v 54. minutě, kdy se po rohovém kopu z dorážky prosadil Matěj Pulkrab. Už po dvou minutách ale domácí opět prohrávali, když hostům vrátil vedení Tomáš Weber.

Konečnou remízu 2:2 a jeden bod pro Liberec zajistil opět Pulkrab. Slovan tak zůstává na čtvrtém místě v tabulce, zatímco Karviná se posouvá o skóre před Zlín.

FC Vysočina Jihlava - FK Teplice 3:1

Jihlavští dokázali, že jejich výhry nad Plzní a Slavií nebyly náhodné. Před domácími diváky se dostali do vedení už ve třetí minutě. Na pas Ikauniekse si naběhl Jakub Fulnek a v zakončení se nemýlil.

Právě Davis Ikaunieks se dokázal prosadit čtyři minuty po něm, kdy si poradil v souboji s teplickým brankářem Divišem. Právě lotyšský útočník mohl přidat druhou branku, ale nařízenou penaltu neproměnil.

Pokutový kop dokázali ale využít Teplice na druhé straně a díky Jakubu Horovi snížily na rozdíl jediného gólu. Dvoubrankové vedení vrátil domácím opět Ikaunieks.

Ve druhém poločasu se už ani jeden z týmu neprosadil a Jihlava tak slaví třetí vítězství v řadě. Vysočina se tak díky tomu posunula na dvanácté místo a dostala se ze sestupových příček.

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:0

Aktivnější byli na hřišti rozhodně hráči Slovácka, ale také jenom do jejich branky padaly góly. V prvním poločasu se za Olomouc trefil Jakub Řezníček.

Ve druhém poločasu se Slovácko dožadovalo pokutového kopu za zákrok na Zajíce, kterého povalil Vepřek na hranici penalty. Rozhodčí ji však neodpískal. Poté se sám Zajíc dostal do velké šance. Tu ale zlikvidoval domácí brankář Buchta, který si ale při zákroku nejspíše zlomil nos.

Další trefu už ani jeden z celků nepřidal a Sigma si tak přepisuje tři body. Díky těm se posunula zpátky na druhé místo, ale třetí Slavie ještě bude hrát s Mladou Boleslaví.

FK Mladá Boleslav - SK Slavia Praha 0:3

První poločas nabídl vyrovnaný fotbal. Gólové šance ale nabídl až ve svém závěru. Tu největší mladoboleslavského Konatého vychytal Kolář. Na druhé straně byl úspěšnější Jaromír Zmrhal. Po rohovém kopu od Stocha na zadní tyč se Zmrhal nejlépe zorientoval a poslal Pražany do vedení.

Po Susově faulu na Bořila se k pokutovému kopu postavil Milan Škoda. Boleslavský brankář sice vystihl směr střely, ale razantní ránu nevyrazil. Poslední branku přidal opět slávistický kapitán Škoda. Využil chyby v obrně a ještě mu pomohl teč od jednoho z domácích obránců.

Slavia se tak vrátila na druhé místo tabulky, kde vystřídala Olomouc. Na vedoucí Plzeň ztrácí devět bodů, ale Západočeši mají ještě odložený zápas k dobru s Ostravou.