Šest hodin a třicet zápasů. Jankto se zapojil do charitativní akce fotbalové reprezentace

Fotbalové hřiště vyměnil za obrazovku a kopačky za ovladač. Fotbalový reprezentant Jakub Jankto si zahrál proti fanouškům virtuální simulaci FIFA a zároveň podpořil charitativní projekt O Kapku lepší #ceskarepre.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záložník Jakub Jankto střílí gól Černé Hoře | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

Fotbalový reprezentant Jakub Jankto svedl během svého přenosu souboj se třiceti soupeři v počítačové hře FIFA. Fanoušci se po celou dobu mohli s hráčem italské Sampdorie Janov bavit a také pomocí dárcovských SMS posílat peníze nemocným dětem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jakub Jankto se zapojil do charitativní akce O Kapku lepší #ceskarepre. Více v příspěvku Tomáše Petra

„Česká fotbalová reprezentace a Kapka naděje mají společný charitativní projekt O Kapku lepší #ceskarepre. Peníze proto šly přímo Kapce naděje, která pomáhá nemocným dětem. Přesná částka, kolik se během streamu s Jakubem Janktem podařilo vybrat, bude známá v dalších dnech,“ řekl mluvčí fotbalové reprezentace Petr Šedivý.

Jankto strávil hraním proti fanouškům nakonec přes šest hodin. „Nečekal jsem, že to bude až takhle náročné, třicet zápasů v jeden den jsem ještě nehrál. Už po pár hodinách jsem byl unavený a po dohrání jsem byl totálně vyřízený,“ přiznal Jankto, který ve hře ovládal i sám sebe. Nejednou svému virtuálnímu „já“ vyhuboval, celkově se ale pochválil.

Ligoví fotbalisté míří na virtuální trávníky, turnaj ve hře FIFA má i charitativní rozměr

Číst článek

„Mojí kartě se překvapivě hodně dařilo. Možná to bylo tím, že jsem hrál v útoku. Nějaké góly jsem dal a někdy i pěkné.“

Jankto nakonec vyhrál devět zápasů. Oproti soupeřům byl ale v nevýhodě, když hrál jen s kádrem současné české reprezentace posíleným o Pavla Nedvěda. Zatímco soupeři měli týmy složené z hvězd světového fotbalu současnosti i minulosti.

Tomáš Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme