‚Koller je tu legenda.‘ Na nejlepšího střelce historie v Lokerenu navazují hned dva Češi

V začátcích kariéry se mu smáli, že je neohrabaný, ale dnes je nejlepším střelcem v historii české fotbalové reprezentace. Nejen díky gólům, ale i dobrácké povaze na Jana Kollera vzpomínají taky v zahraničí. Třeba v belgickém Lokerenu, kde dvoumetrový útočník nastartoval svou hvězdnou kariéru.

Lokeren/Belgie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Mareček a Jakub Řezníček v vzpomínky na Jana Kollera | Foto: Jan Suchan

U stadionu Lokerenu si nelze nevšimnout billboardu, na kterém je obří (ještě větší než ve skutečnosti) Jan Koller společně se současným kapitánem Lokerenu Kilianem Overmierem. Oba jsou v rytířském brnění a obřím štítem. Na velkém plakátu je napsáno: „Krev, pot a slzy.“

Lokeren se dvěma Čechy je blízko brzkému konci sezony, zachránit ho může údajná korupce konkurentů

Číst článek

„Lidi tady ho mají v srdcích. Za tři roky se vypracoval v takového hráče, že ho lidi milovali a považují si ho. Je to legenda klubu,“ soudí pro Radiožurnál současný fotbalista belgického klubu Lukáš Mareček.

Záložník zároveň upozorňuje na další místa stadionu spojená s Janem Kollerem: fotku ve vstupní hale a obrovskou místnost pro VIP, která nese jméno Koller Feestzaal.

I teď má Lokeren v kádru českého útočníka, konkrétně Jakuba Řezníčka, který je také urostlý, i když ne až tolik, a tak už několikrát slyšel, že je nástupcem kanonýra přezdívaného Dino.

„Slyšel jsem to. Je tady legenda a není lehké ho nějak zastupovat,“ tuší útočník, který přišel z Plzně.

Vacenovský, Dobiaš, Zítka...

Navazovat můžou současní Češi v Lokerenu nejen na Jana Kollera. Klubem ze severu Belgie prošlo několik reprezentantů Česka i Československa. Trénovali tu vicemistr světa Ladislav Novák nebo legenda Dukly Josef Vacenovský, hráli mistr Evropy Karol Dobiaš a později Vonášek, Budka, Pěnička nebo Zítka.

„Když jsem přišel, hned se mě ptali na české hráče. Lidi v klubu i fanoušci k nim asi mají vztah a mají je rádi,“ přemýšlí Lukáš Mareček.

I když je možné, že právě na Lukáše Marečka s Jakubem Řezníčkem až tolik v dobrém vzpomínat nebudou, protože za jejich působení je teď klub hodně blízko sestupu.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme