Jarolíma ovlivňují agenti, řekl Berbr. Jestli měl námitky, měl mi je říct, reaguje kouč reprezentace

Trenér fotbalové reprezentace Karel Jarolím se dostal do sporu s místopředsedou asociace Romanem Berbrem, ten ho nařkl s blízké spolupráce s fotbalovými agenty. Jarolím i přesto koučem národního týmu zůstává.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Jarolím | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

„Byl to doslova šok. Jestliže pan Berbr měl nějaké námitky, očekával bych, že mi to řekne na výkonném výboru, kde bych na to nějakým způsobem mohl reagovat. Tohle mi nepřišlo férové,“ přiznal podle Radiožurnálu reprezentační kouč Karel Jarolím.

Rozhodnuto. Jarolím zůstává u české fotbalové reprezentace

Číst článek

Trenéra národního týmu zaskočila slova místopředsedy fotbalové asociace Romana Berbra, který ke sportovní kritice přidal na tiskové konferenci i vážné podezření.

„Výkonný výbor je znepokojen informacemi o značném vlivu agentů na nominace reprezentačního týmu,“ řekl Berbr, místopředseda FAČR a po odstoupení Miroslava Pelty faktický šéf českého fotbalu, po úterním jednání.

Česká reprezentace se kvalifikací mistrovství světa protrápila. Ve své skupině skončila na třetím místě, takže na světovém šampionátu bude příští rok znovu chybět. Výkonný výbor proto řešil Jarolímovu budoucnost. Podle Berbra je ale trenérova smlouva až do léta 2018 nevypověditelná.

„Smlouva je taková, jaká je. A my jsme s tím museli pracovat. Finanční klauzule tam je, ale ta nás netrápí, ta smlouva se nedá vypovědět,“ řekl Berbr.

Jarolím se proti jeho slovům ohradil. Zdůraznil například, že smlouvu výkonný výbor ukončit může. A v následujících dnech očekává další jednání.

„Nikdy jsem nechtěl dělat v prostředí, ze kterého cítíte, že vám nevěří. A po prohlášení na tiskové konferenci nemám úplně ten pocit, že bychom dělali v prostředí, které by nám věřilo,“ zamyslel se Karel Jarolím.

Pokud Karel Jarolím u národního týmu zůstane, bude mít jasně stanovené úkoly - vyhrát příští rok na podzim českou skupinu Ligy národů a postoupit na mistrovství Evropy 2020.

Petr Šedivý - NEPOUŽÍVAT, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme