'Je dobře, když mám kolem sebe kvalitní gólmany,' tvrdí Koubek. V kvalifikaci dostali šanci hned tři

Některé fotbalové týmy ještě bojují o postup na mistrovství světa, ale ten český už ses nepovedenou kvalifikací rozloučil. Kromě duelů s poloamatéry ze San Marina dával velmi málo gólů a spíš než výkony zaujal možná nezvykle vysokým počtem hráčů, kteří do zápasů zasáhli.

Plzneň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Tomáš Koubek | Zdroj: ČTK

Českých fotbalistů, které hlasatelé před zápasy fanouškům představovali, bylo v bojích o postup na šampionát do Ruska dohromady přes čtyřicet a tak není divu, že si v jedné kvalifikaci zachytali soutěžní utkání hned tři gólmani. Teď naposledy v Plzni Tomáš Koubek.

'V kvalifikaci jsme doplatili na neproměňování šancí,' litoval přes výhru nad San Marinem Jarolím

Číst článek

„Pro mě první ostrý zápas za reprezentaci, takže mně v podstatě bylo jedno, kdo proti mně stojí. Chtěl jsem si to užít, na tuhle chvíli jsem dlouho čekal,“ uvedl pro Radiožurnál český brankář.

Oproti minulosti je to zásadní změna, český národní tým dříve táhly jasné brankářské jedničky Petr Kouba, Pavel Srníček a pak hlavně rekordman v počtu reprezentačních startů Petr Čech, který v kvalifikačních duelech chyběl, jen když byl vážně zraněný. Teď má reprezentace hned tři podobně kvalitní gólmany.

„Situace se změnila, Tomáš Vaclík odchytal super kvalifikaci. Ve spoustu zápasech českému nároďáku pomohl, a pro mě je jedině dobře, když mám kolem sebe takhle kvalitní gólmany. Myslím si, že je to dobrý i pro Jirku a Vacoše,“ popisoval Tomáš Koubek novou situaci mezi gólmany.

Polští fotbalisté jsou na MS. Slováci skončili ve skupině druzí, ale musí čekat

Číst článek

Cítí, že jedničkou je stále Tomáš Vaclík, který byl po Petru Čechovi prvním na řadě, i protože pravidelně chytal za nejlepší švýcarský tým z Basileje evropské soutěže. Na druhou stranu zmíněný Koubek a také Jiří Pavlenka, který dostal šanci v předposledním kvalifikačním duelu v Ázerbájdžánu, jsou teď oporami Rennes a Brém, startují ve Francii a v Německu ve sportovně kvalitnějších ligách.

„Myslím si, že ty ligy jsou výš, ale Tomáš má výhodu v tom, že myslím třetí rok chytá v Champions league. Já bych nechtěl říkat, kdo má jakou pozici. Jsme všichni rádi, že máme tři gólmany, kteří chytají kvalitní soutěže i zápasy. Tomáš Vaclík měl dobrou kvalifikaci a na nás s Jirkou je to, abychom ho posouvali dál, abychom mi byli konkurenceschopní. V obou těch zápasech jsme ukázali, že je to celkem v pohodě, že jsme na zápasy kvalifikace připraveni,“ věří Tomáš Koubek.

Co hraje v šatně české fotbalové reprezentace? Kabáti i Despacito

Číst článek

Jak moc bude konkurence vyrovnaným gólmanům pomáhat, poznají fanoušci národního týmu pořádně až zase v další tentokrát evropské kvalifikaci. Ta právě skončená o postup na světový šampionát do Ruska se české reprezentaci nepovedla, i když zrovna brankáři se na tom snad s výjimkou jediného utkání v Severním Irsku nepodepsali.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme