Jednoho soupeře trénuje, druhého řídí. Jsem jediný, kdo neprohraje, směje se kouč Hradce Havlíček

Víkendový zápas Mol Cupu mezi Červeným Kostelcem a Hradcem Králové bude pikantní pro trenéra druholigového týmu Karla Havlíčka. Ten totiž ve volném čase tým svého pohárového soupeře řídí, v minulé sezoně za něj dokonce v přeboru hrál.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Hradce Králové Karel Havlíček zároveň funguje jako předseda Červeného Kostelce | Foto: Martin Veselý / MAFRA | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Když to vezmu s nadsázkou, jsem jediný, kdo neprohraje,“ usmívá se pro iROZHLAS.cz kouč druholigového Hradce Králové Karel Havlíček nad zápasem Mol Cupu mezi „votroky“ a Červeným Kostelcem. Zatímco v krajském městě šéfuje lavičce, ve volném čase šéfuje týmu z městečka na Náchodsku.

„Bylo to mé velké přání. Jako kouč Hradce jsem nechtěl do Dvora (druhý možný soupeř, pozn. red), ale do Červeného Kostelce, kde jsem předsedou, ale beru to jako zájmovou činnost po práci. Hradec je práce, která mě živí, a teď budu bojovat za Hradec,“ slibuje trenér, který pikantní zápas dostane ke 48. narozeninám.

V minulém ročníku ještě za Červený Kostelec pravidelně hrál a podílel se na velmi úspěšné sezoně. Klub skončil třetí v krajském přeboru a vyhrál pohárovou soutěž, díky které se kvalifikoval do předkola Mol Cupu. Na pohledný fotbal se chodily slušné návštěvy. Na předkolo s Dvorem Králové dorazilo 450 diváků, na Hradec se jich očekává až tisíc.

„Minulý rok jsem odehrál celou sezonu. Teď už nemám tolik času a nechám to na mladších. Jen kdyby byla nějaká personální tíseň, půjdu se projít,“ vysvětluje s tím, že v dresu Červeného Kostelce proti Hradci rozhodně nenastoupí. „Budu v práci, to znamená na lavičce Hradce, Kostelec jde stranou.“

Měli bychom vyhrát vyšším rozdílem... Myslím Hradec

V souboji týmu, který hrál ještě před pár měsíci nejvyšší soutěž, proti amatérům budou samozřejmě favoritem „votroci“. Havlíček navíc bude radit jen v Hradci, přípravu Kostelce nechá na tamním realizačním týmu.

„Dokážu je připravit líp, protože kluky z Červeného Kostelce znám velice detailně, ale měl by být vidět jednoznačný rozdíl, i když víme, že v poháru se může stát cokoli, my se s tím musíme vyrovnat tak, že bychom měli vyhrát vyšším rozdílem. Teď myslím Hradec,“ rozesměje se.

Zápas prvního kola Mol Cupu mezi Červeným Kostelcem a Hradcem Králové je na programu o víkendu. Pak už začne druhá liga, ve které se Východočeši znovu chtějí probojovat mezi elitu.

„V lize si na sebe nechceme šít bič, protože nám odchází kluci, kteří chtějí hrát ligu, a nemáme možnost je udržet. Ale chtěli bychom se vrátit do ligy, kam si myslím, že Hradec patří. Myslím, že by návrat pomohl i tomu, že konečně bude stadion,“ připomíná Karel Havlíček že pod „lízátky“ má vyrůst nová fotbalová aréna.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme