Jihlava porazila rozjetý Liberec a vyhrála 3:1. Mladoboleslavský gólman se prozdržoval až k červené

Sobotní zápasy 13. kola první fotbalové ligy přinesly nečekané výsledky a dramata. Doposud poslední Vysočina Jihlava na svém hřišti překvapivě porazila čtvrtý Liberec, který tak odmítl posun na druhé místo tabulky. V dalším zápase fotbalisté pražské Dukly vyhráli 3:2 proti Karviné, i když ještě po hodině hry prohrávali 0:2. V souboji s trápícím se Baníkem Ostrava zvítězila Mladá Boleslav 1:0, a to přesto, že kuriózně přišla o brankáře.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 20:12 4. 11. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vysočina Jihlava

Vysočina Jihlava | Zdroj: ČTK

Jihlavští fotbalisté nečekaně porazili Liberec 3:1. Vysočina v nejvyšší soutěži zvítězila po čtyřech porážkách a odpoutala se z posledního místa neúplné tabulky na dvanáctou pozici. Domácí poslal do vedení v úvodu Jiří Krejčí, poté vyrovnal Martin Graiciar, ale mezi 35. a 38. minutou rozhodl dvěma góly Jan Záviška. Slovan nebodoval poprvé po předchozích třech ligových výhrách a může přijít o čtvrtou příčku.

Zlín zase prohrál venku. Srazil nás gól před koncem poločasu, lituje Vukadinović

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v utkání 13. ligového kola v Ostravě 1:0 brankou Ruslana Mingazova ze čtrnácté minuty. Baník měl celou druhou půli převahu a závěrečnou čtvrthodinu hrál po hloupém vyloučení hostujícího brankáře Kamrana Agajeva proti deseti, ale na bod nedosáhl. Agajev si totiž v rozmezí tří minut nechal dát dvě žluté karty za nesportovní chování a zdržování hry.

Nováček tak protáhl své čekání na vítězství v nejvyšší soutěži už na dvanáct kol, naopak Mladá Boleslav v lize potřetí za sebou zvítězila a v neúplné tabulce se posunula na deváté místo.

Dukla Praha doma s Karvinou dohnala dvoubrankovou ztrátu a zvítězila 3:2. Pražané ještě šest minut před koncem prohrávali, ale Jan Holenda a střídající Lukáš Holík v závěru dokonali obrat. Dukla tak udržela domácí neporazitelnost v sezoně, Slezané na premiérovou venkovní výhru v tomto ročníku dál čekají. Karviné nepomohly ani branky Filipa Panáka a Lukáše Budínského. První gól Dukly vstřelil Dominik Preisler.

Po podzimní části ligy ukončí kapitán Slavie Bílek kariéru, v Edenu bude pokračovat jako funkcionář

Fotbalisté Teplic díky dvěma brankám Davida Vaněčka a zásahu Martina Filla zdolali 3:0 Slovácko a udrželi domácí neporazitelnost v této sezoně. Hosté naopak natáhli sérii bez vítězství v nejvyšší soutěži už na deset zápasů a od pásma sestupu je dělí jediný bod.

Překvapení soutěže Sigma Olomouc remizovala 1:1 na hřišti Bohemians Praha 1905 a bodovala podesáté za sebou. Nováčka poslal před pauzou do vedení Jakub Plšek, domácí Jevgenij Kabajev pak v nastavení první půle nedal penaltu, ale v 68. minutě srovnal Martin Hašek mladší. Sigma má na druhém místě tabulky jednobodový náskok na třetí Slavii, kterou čeká v neděli zápas na půdě vedoucí Plzně. Na Viktorii ztrácí Olomouc deset bodů.