Fotbalovou Slavii opouští další opora. Záložník Hušbauer potvrdil hostování v Drážďanech

Záložník Josef Hušbauer stráví jarní část fotbalové sezony na hostování v Dynamu Drážďany, které hraje druhou německou ligu. Devětadvacetiletý reprezentant potvrdil svůj odchod z pražské Slavie na sociálních sítích. Součástí dohody je opce na přestup.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záložník Slavie Josef Hušbauer | Foto: Pavel Mazáč / CNC | Zdroj: Profimedia

„Jak už to chodí, i když si to moc přejeme, nic netrvá věcně. Zaslechl jsem, že Slavia chce dát příležitost mladším, tak to bývá a já to plně respektuji,“ uvedl Hušbauer prostřednictvím instagramového účtu svého otce.

Milan Škoda si poprvé vyzkouší fotbal v zahraničí. Ze Slavie přestupuje do tureckého Rizesporu

Číst článek

„Dostal jsem několik krásných nabídek, za které jsem moc rád. Vážím si vstřícnosti některých zahraničních klubů, ale věřím, že pokud Slavia chce, abych byl stále jejím hráčem, má k tomu dobrý důvod,“ dodal.

Drážďany jsou po 18. kole na chvostu druhé německé ligy. Na předposlední místo ztrácí čtyři body a na barážovou příčku bodů šest.

Hušbauer opouští Slavii po čtyřech letech. V Edenu získal dva mistrovské tituly, dostal se do čtvrtfinále Evropské ligy a v této sezoně si zahrál i Ligu mistrů.

Bývalý záložník konkurenční Sparty patřil k nejproduktivnějším hráčům v celé české lize. Během 122 zápasů si připsal 22 branek a 33 asistencí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Když jsem přicházel do Slávie, nebylo to pro mne vůbec jednoduché. Chtěl jsem hrát fotbal a tohle byla obrovská výzva. Chtěl jsem pomoci slavnému týmu zpět na vrchol tam, kam patří. První momenty byly velmi obtížné, ale díky lidem, kteří ve mně věřili, jsem to dokázal. Měl jsem okolo sebe vždy podporující rodinu, skvělý realizační tým a spoluhráče, ale hlavně Vás, fanoušky. Jistě pochopíte, jak velkou váhu mají moje slova, když řeknu, že tyto čtyři roky patřili k těm nejkrásnějším v celém mém fotbalovém životě. Spolu jsme dokázali nemožné a jsem moc hrdý. S klidným svědomím mohu říci, že se Slávia stala mým domovem a celé ty roky jsem dělal maximum, abych byl pro ni přínosem. Jak už to chodí, i když si to moc přejeme, nic netrvá věcně. Zaslechl jsem, že Slavia chce dát příležitost mladším, tak to bývá a já to plně respektuji. Člověk se s tím musí vyrovnat. Já vím, že fotbal budu hrát, a věřím, že toho mám ještě hodně před sebou. Dostal jsem několik krásných nabídek, za které jsem moc rád a vážím si vstřícnosti některých zahraničních klubů, ale věřím, že pokud Slávie chce, abych byl stále jejím hráčem, má k tomu dobrý důvod. Proto rád příjímám nabídku na půlroční hostování s opcí v Drážďanech. Veřím a slibuji, že udělám vše pro to, abych jim byl platný v boji pro udržení ve druhé bundeslize. Pro mne je důležité, že konečně se mohu vrátit k fotbalu a můžeme se podle toho s rodinou zařídit... Protože chci, aby se k Vám moje slova dostala přímo, nechci to řešit přes média. Vzhledem k tomu, že sám nejsem fanoušek sociálních sítích, posílám Vám tento vzkaz přes instagram svého otce, snad se k Vám dostane. Děkuji za vše !!! Váš Pepa Hušbauer Spolu jsme silnější ✊

Příspěvek sdílený Josef Hušbauer (@josef_husbauer_zizu),

mov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme