'Neměl nepřátele, přinášel nadhled a zkušenost.' S Josefem Pešicem se rozloučily stovky lidí

Rodina, přátele a veřejnost se ve středu naposledy rozloučili s Josefem Pešicem. Bývalý fotbalista a trenér zemřel minulý týden v 67 letech. A na pohřeb do pražských Strašnic dorazily stovky lidí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězslav Lavička, Ladislav Vízek a Petr Rada na posledním rozloučení | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

„Myslím, že to byl člověk, který neměl nepřátele, uměl s lidmi vycházet a byl fotbalový odborník. Málokterý člověk takhle ve fotbale pracoval,“ řekl na posledním rozloučení s Josefem Pešicem Petr Rada.

Zemřel fotbalový trenér a bývalý záložník Josef Pešice. Bylo mu 67 let

Číst článek

Nastupující kouč Jablonce byl jedním z mnoha bývalých fotbalistů a třeba současných trenérů nebo funkcionářů, kteří se přišli s Josefem Pešicem naposledy rozloučit.

Patřil mezi ně i Pavel Řehák. „Máme bydliště nedaleko sebe, takže jsme přišli často do styku. Je mi hodně líto, že ten boj prohrál. Ještě v září jsme hráli zápas starých gard a vypadal fantasticky.“

Pešice byl spojený s několika kluby - hráčsky a trenérský třeba s oběma pražskými „S" - Spartou i Slavií, se kterou v roce 1996 získal ligový titul.

„Pepík přišel jako relativně mladý trenér asistent trenéra Cipra. Do týmu vnesl dobrou energii, atmosféru a soutěživost. I když už mužstvo mělo nějakou svoji tváři, tohle byl velice pozitivní implus,“ připomněl člen tehdejší mistrovské sestavy Slavie Jan Suchopárek, v čem byl jeden z přínosů Josefa Pešiceho pro tým.

Oba se pak potkali u fotbalu ještě několikrát, třeba u reprezentace do 21 let, kde Suchopárek dělal asistenta a Pešice pozorovatele. I pro domácí mistrovství Evropy v roce 2015.

„Atmosféra v realizačním týmu byla pohodička i dobrý pracovní duch. Pepík do toho vnášel nadhled a zkušenost. V určitých momentech trošku tlumil naši energii, kterou jsme hráčům chtěli dát v přemíře snahy. Myslím, že nám to hrozně pomáhalo,“ zavzpomínal Jan Suchopárek.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme