Karvinští fotbalisté míří na dva týdny do karantény, dokončení nejvyšší soutěže je nejisté

Fotbalisté Karviné musejí nastoupit do dvoutýdenní karantény. Ve slezském klubu, hrajícím ve skupině o záchranu, jsou čtyři případy nákazy koronavirem, z toho tři hráči a jeden člen vedení. V ohrožení je tak dohrání prvoligové sezony.

Karviná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Karviné před začátkem utkání české nejvyšší soutěže | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

„Jak jsem se dozvěděla, jsou to klíčoví hráči, nejlepší hráči týmu. My vydali opatření, že všichni jejich kolegové šli do karantény. Na stadionu samozřejmě probíhá dezinfekce. Všichni půjdou na testy, které se budou opakovat po 14 dnech karantény, takže standardní opatření,“ uvedla na ředitelka Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje Pavla Svrčinová na čtvrtečním brífinku k situaci na Karvinsku.

Dohraje se fotbalová liga? V týmu Karviné se objevil koronavirus, zápasy skupiny o udržení se odkládají

Číst článek

Vzhledem k celoplošné izolaci karvinského mužstva nebude podle předsedy Ligové fotbalové asociace Dušana Svobody pravděpodobně možné dokončit nejvyšší soutěž v plánovaném formátu. Do závěru sezony zbývají odehrát dvě kola nadstavbové části. „Pokud by byla na klub uvalena striktní a plošná čtrnáctidenní karanténa, už by to bylo řešitelné jen velmi obtížně,“ řekl Svoboda dopoledne webu SeznamZprávy.cz.

Kvůli nákaze v týmu Karviné byly odloženy tři víkendové zápasy předposledního kola skupiny o záchranu, další utkání nejvyšší soutěže se uskuteční podle plánu. LFA ještě před vyjádřením hygienické stanice Moravskoslezského kraje vyjádřila touhu aktuální ročník přes velké komplikace dokončit.

V sobotu se nebudou hrát utkání Zlín - Karviná, Příbram - Teplice a Opava - Olomouc. Vedle zápasu Karviné odložila LFA další dva duely o záchranu „z důvodu zachování regulérnosti soutěže“.

Tři pozitivní hráči

Pozitivní testy karvinských fotbalistů na covid-19 potvrdil asistent trenéra Petr Mašlej. „Pravděpodobně to přinesl další pracovník klubu, který pracuje na dole. Momentálně tu máme trochu paniku, řešíme, co dál, celá záležitost se koordinuje,“ řekl Radiožurnálu Mašlej.

‚Chybně jsem posoudil intenzitu přestupku.‘ Frýdek měl být ve finále vyloučen, sudí Královec uznal chybu

Číst článek

„Včera podstoupilo testy deset hráčů, tři z nich byli pozitivní. Bude následovat druhá vlna testování lidí, kteří nebyli v přímém styku s nakaženými. Máme pokyny od hygienické stanice, že máme zůstat v karanténě,“ uvedl karvinský asistent trenéra.

„Přestože jsou to trénované osoby, tak víme od trenéra týmu, že taktak dohráli a musel je střídat uprostřed posledního zápasu. Asi tam virus zasáhl dost. Jeli spolu autobusem, společné šatny a tak podobně,“ konstatovala Svrčinová.

Bude se sestupovat?

Karvinským fotbalistům po 33 z 35 kol patří 14. místo v tabulce, které by za normálních okolností znamenalo účast v baráži o první ligu. Svěřenci slovenského kouče Juraje Jarábka mají dvoubodový náskok na poslední Příbram.

V květnu ligový výbor LFA schválil změnu rozpisu soutěží, která obsahuje upravená pravidla pro určení pořadí v případě mimořádných okolností. Jistým vítězem ligy je Slavia Praha. Pokud se skupina o titul dohraje kompletní, měla by se Slavia stát mistrem.

Pokud by se nedohrála skupina o záchranu, z nejvyšší soutěže by nikdo nesestoupil. Z druhé ligy by postoupil jen vítěz a zrušila by se baráž. Příští ročník nejvyšší soutěže by hrálo 17 místo obvyklých 16 týmů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme