Katalánskou stávku podpoří i fotbalová Barcelona. Stadion zůstane uzavřen a nebude se trénovat

Katalánské odbory vyhlásily na úterý stávku. Zúčastní se jí i nejslavnější klub z této části země. Fotbalisté Barcelony svůj protest vyjádří volným dnem. Nebude se trénovat a dveře stadionu zůstanou zavřeny.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdné tribuny na Barceloně, o to výraznější byl katalánský nápis "Més que un club" | Zdroj: Reuters

„Přidáváme se k úterní katalánské stávce, stadion bude zavřený,“ píše klub ve svém prohlášení. „Trénovat nebude pouze seniorský tým, ale také všechny mládežnické,“ pokračuje.

Katalánské odbory vyhlásily stávku v návaznosti na zásahy státní policie a národní gardy, které při demonstraci Katalánců zranili 844 lidí. Lidé se snažili zabraňovat policistům v zabavování hlasovacích lístků. Strážníci je ale sráželi ze schodů, kopali do nich a bili je obušky.

99 tisíc prázdných sedaček, hřiště plné Messiho. Diváci se na výhru Barcelony nedostali

Číst článek

Fotbalové Barcelony se demonstrace dotkly už v posledním ligovém kole. Jejich nedělní zápas (3:0) s Las Palmasem se odehrál za zavřenými dveřmi. Prezident Barcelony Josep Maria Bartolomeu prohlásil, že klub musel přijmout určitá bezpečností opatření a duel za zavřenými dveřmi byl v podstatě formou protestu.

„Bylo to jedno z nejtěžších rozhodnutí, které jsem udělal. Většina našich fanoušků si přála, aby se utkání nehrálo. Tuto možnost jsme zvažovali, ale vedení soutěže nám nevyhovělo,“ říká pro Sky Sports. „Věřím, že zápas odehraný na zcela prázdném Camp Nou je vhodnou formou protestu, který má za úkol ukázat, že odmítáme nepřípustnou situaci kolem Katalánska,“ dodává.

Obránce Barcelony Gerard Piqué pronesl, že je za podporu Katalánska ochoten ukončit svou reprezentační kariéru. Pro Guardian uvedl: „K národnímu týmu se mohu připojit. Pokud mě ale kdokoliv z federace vnímá jako přítěž, jsem ochoten se místa vzdát.“

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme