Každý zápas je důležitý. Fotbalisté čeká v kvalifikaci krizí zmítané Norsko

Čeští fotbalisté začínají druhou polovinu mise nazvané postup na mistrovství světa. Zatím jsou v kvalifikaci těsně za pozicí zaručující alespoň baráž o šampionát. A jejich úkol je jasný - vyhrávat. Večer nastoupí k zápasu v Oslu proti domácí norské reprezentaci.

Oslo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrik Schick se k "jednadvacítce" přesunul od reprezentačního A-týmu | Zdroj: ČTK

„Asi všichni vnímáme, že zápas je nesmírně důležitý pro vývoj v kvalifikaci. Ale když ho zvládneme, je to jen jeden další krok," říká Ladislav Krejčí.

Záložník ani nemůže mluvit jinak, česká reprezentace totiž v první polovině kvalifikace dvakrát bodově zaváhala doma, a teď musí tyhle ztráty dohánět venku - a začít s tím potřebuje při utkání v Norsku.

„Když ho zvládneme, budou důležité i další zápasy. Další dvojzápas je Německo a Irsko, tam si zase budeme říkat, že hrajeme o všechno," ví Tomáš Vaclík, který se se svými spoluhráči dostal na kolotoč, ze kterého nesmí vypadnout. Každé další zaváhání by totiž znamenalo zmenšení šance na mistrovství světa.

A Norsko vypadá na první pohled jako hratelný soupeř, alespoň podle výsledků, vždyť zatím porazilo jen San Marino, a jeho naděje alespoň na baráž je tak hodně teoretická. Norsko zažívá další zklamání, vždyť naposledy bylo na velké akci před 17 lety.

Soupeř navíc přišel kvůli zranění o svou možná největší hvězdu - útočníka Joshuu Kinga, který nastupuje v anglické Premier League za Bournemouth. „Působí ve špičkové lize a navíc pravidelně hrál a dával góly. Ostatní třeba jsou v dobrých soutěžích, ale málokdo nastupuje pravidelně, nebo je důležitým hráčem," všímá si Bořek Dočkal.

Čeští fotbalisté už mají s Nory zkušenosti. Tři reprezentanti se s nimi znají z klubů

Číst článek

„Ale nikdo to od nich nečeká, tak by mohli být o něco klidnější. Přesto věřím, protože jestli chceme pomýšlet na úspěch či druhé místo, musíme se oprostit od nervozity a na hřišti nechat maximum, v první řadě jako tým," zdůrazňuje trenér Karel Jarolím.

A k samotnému zápasu dodává. „Doufám, že když bude potřeba, tak to z naší strany dopředu bude hurá fotbal. Že se budeme snažit vytvářet si nebezpečné situace, ale musíme být obezřetní i dozadu."

Zápas českých fotbalistů v Norsku začne ve tři čtvrtě na devět večer, a na Radiožurnálu ho uslyšíte celý v přímém přenosu.

Mirko Vasić, vm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme