Když Madrid drží spolu: Real poskytl stadion lékařům, fotbalisté Atlética se vzdali části platu

Fotbalový Real Madrid dál pomáhá v boji proti koronaviru. Španělský velkoklub dočasně přeměnil svůj stadion Santiago Bernabéu na centrální sklad se zdravotnickým materiálem. Hráči Atlética Madrid se pak jako první ve španělské fotbalové lize vzdali části platu, aby v krizi vyvolané pandemií koronaviru klubu finančně ulevili.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Renan Lodi z Atlética Madrid a Rapahel Varane v dresu Realu | Zdroj: Profimedia

Real se dohodl s nejvyšší sportovní radou, že větší množství ochranných pomůcek a dalšího vybavení bude uskladněno na jednom místě, aby se ve španělské metropoli usnadnila a urychlila distribuce potřebných věcí lékařům a dalším lidem ze zdravotnictví.

Nejlépe placeným fotbalistou světa je stále Messi, za sezonu si vydělá přes tři a půl miliardy

Číst článek

Fotbalisté Realu se už na začátku týdne rozhodli společně financovat vypravení charterového letu, který do země zdravotnický materiál dopraví. Madridský klub v čele s prezidentem Florentinem Pérezem na boj proti koronaviru věnoval nespecifikovanou významnou částku.

Madrid a jeho okolí patří ve Španělsku stejně jako Katalánsko mezi silně zasažené regiony. Kvůli pozitivním testům v basketbalovém týmu je celý Real už více než týden v karanténě, mezi lidmi spojenými s klubem už si koronavirus vyžádal první oběti. Minulý týden zemřel bývalý předseda „Bílého baletu“ Lorenzo Sanz, nakažený je i další někdejší šéf klubu Fernando Martín.

Hráči Atlética „hrají“ zadarmo

K úsporným opatřením se kromě hráčů Atlética Madrid přidali i členové trenérského týmu čtvrtfinalisty Ligy mistrů. Rozhlasové stanici Marca to oznámil předseda klubu Enrique Cerezo.

„Přišli jsme s tím (návrhem) za nimi. Všichni dobře vědí, co se tu kolem děje, takže s tím neměli žádný problém,“ řekl Cerezo. Jak velké části platu se fotbalisti a členové realizačního týmu vzdali, ale funkcionář neprozradil.

Atlético tak následovalo další kluby z jiných zemí, které se s hráči rovněž dohodly na snížení výplat po dobu přerušení soutěží kvůli koronaviru. Podobné opatření se podle listu Marca chystalo i v mistrovské Barceloně, hráči ale první návrh klubu na podobu škrtů neschválili.

Počet lidí infikovaných koronavirem ve Španělsku překročil 56 000, nemoc COVID-19 má v zemi z Pyrenejského poloostrova už více než čtyři tisíce obětí.

Stadion Realu Madrid Santiago Bernabeú:

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme