Fotbalové kluby dodržují v sezoně přísná opatření, během ligové pauzy ale nemusí ani testovat

Týden co týden, většinou ve čtvrtek, podstupovali profesionální fotbalisté v Česku testy na koronavirus. Uzavřeli se ve své „bublině“ a dodržovali co nejstriktnější pravidla, aby mohla jejich soutěž pokračovat. Ale aktuální opatření jejich soutěže přerušila, a tak nemusí ani testovat.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zkušený brankář Baníku Ostrava Jan Laštůvka | Foto: Pavel Mazáč / CNC | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Teď jsou v tréninkovém procesu, momentálně je to na každém klubu. Jakmile se soutěž obnoví, tak testy budou pokračovat. Aby měli hráči, kteří jdou do zápasu, negativní test na koronavirus ne starší než 72 hodin,“ řekl Radiožurnálu předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalové kluby musely v průběhu soutěže dodržovat přísná opatření, během pauzy ale testovat nemusí. Více v příspěvku Davida Procházky

Jeho slova potvrzuje například ředitel Opavy Jaroslav Rovňan. „Vzhledem k tomu, že je v současné době liga přerušena, tak testování v našem klubu neprobíhají. Jakmile budou opět povinná, tak se k nim vrátíme.“

Jedno testování stojí podle ceny a počtu testovaných kluby od 50 do 70 tisíc. Dobrovolně se nechal tento týden testovat třeba Baník Ostrava a odhalil čtyři pozitivní případy.

„V době do přerušení soutěže jsme testovali vždy 48 hodin před začátkem utkání. Další testy proběhly tento týden a odhalily nové pozitivní případy,“ říká výkonný ředitel Baníku Ostrava Michal Bělák.

Po Berbrovi končí i Damková. Bývalá rozhodčí rezignovala na své funkce ve fotbalovém svazu

Číst článek

Fotbalisté a jejich Ligová asociace dělali půl roku vše možné pro to, aby zabránili odkládání zápasů a případně přerušení soutěže. Proto je stopka hodně mrzí.

„Jako fotbal jsme udělali všechno pro to, abychom naše hráče i klub uchránili před riziky. Situace celkově ve společnosti je složitá, ale udělali jsme vše, co bylo v našich silách, aby soutěž mohla pokračovat,“ přidává Bělák. A tak se paradoxně může stát, že soutěž bude spuštěna ve chvíli, kdy budou kluby zasažené více než před pauzou.

„Při pohledu na situaci v České republice je logické, že ty záchyty asi budou teď větší. Týmy mají dostatečně široké kádry, ale v okamžiku, kdy by bylo v klubu třeba deset pozitivně testovaných, tak stejně nastoupí hygiena a pošle celý tým do karantény,“ dodal předseda LFA Dušan Svoboda ke složité situaci v profesionálním fotbalu.

David Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme