Testy na koronavirus, odběry krve, přísná opatření. Krejčí se v Boloni připravuje na ligový restart

V Česku, Německu nebo Polsku už se hraje, další fotbalové soutěže se na svůj restart připravují. Včetně těch největších a nejvýznamnějších. Termín návratu k soutěžním zápasům znají v Anglii, Španělsku a také Itálii. Tam to bude 20. června a tohle datum má zakroužkované i český reprezentant Ladislav Krejčí.

Boloňa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český fotbalový reprezentant Ladislav Krejčí | Foto: CLODAGH KILCOYNE | Zdroj: Reuters

„Lidé jsou obezřetní. I zahrádky restaurací a kaváren, které bývají v těchto letních měsících plné, jsou tak o padesát procent prázdnější,“ řekl Radiožurnálu přímo z Boloni tamní záložník nebo obránce Ladislav Krejčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na restart italské fotbalové ligy se chystá i český reprezentant Ladislav Krejčí. Více v příspěvku Jana Suchana

Přestože restaurace nemají vyprodáno a to samé bude ještě dlouho platit i pro sportovní stadiony, Italové se podle něj fotbalu nemůžou dočkat. „Myslím, že se těší, i když nás všechny mrzí, že nemohou být na stadionu. Ale samozřejmě to budou sledovat alespoň v televizích.“

Aby fanoušci viděli dobré výkony, trénují teď fotbalisté v Boloni už dva týdny bez jakýchkoli omezení. Hromadně i se souboji, jako v době předkoronavirové. „Jediné, co ještě nefunguje, je regenerace. Máme zakázáno používat bazény, saunu nebo ledové kádě,“ upřesnil Krejčí.

Pavlenka přišel v závěru o čisté konto a Brémy zůstávají po další porážce na sestupové příčce

Číst článek

K tomu českého reprezentanta i jeho spoluhráče každé čtyři dny testují na koronavirus a jednou za dva týdny jim odebírají i krev. Ve vnitřních prostorách stadionu včetně posilovny nebo k fyzioterapeutovi musí chodit v rouškách.

„Celé tréninkové centrum je otevřené jenom pro první tým. Takže jsme rozdělení do skupinek po pěti lidech a využíváme prostory od šatny pro A-tým po šatny pro žáčky,“ dodal.

Už za dva týdny fotbalisté v italské lize vyběhnou do mistrovských utkání a Boloňu čeká 22. června hodně ostrý restart proti mistrovskému Juventusu. Teď už jde jen o to, jestli u toho bude i Ladislav Krejčí, který i vinou zranění nastoupil za Boloňu naposledy loni v prosinci.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme