Liberec porazil Bohemians 4:1 a posunul se na osmé místo

Fotbalisté Liberce zvítězili v dohrávce 26. kola nad Bohemians 1905 4:1 a připsali si nejvyšší výhru v této ligové sezoně. Slovan rozhodl o svém triumfu už v úvodním dějství, kdy se dvakrát trefil Nigerijec Ubong Ekpai a jednou Milan Baroš. V 78. minutě z penalty snížil Tomáš Berger, ale v 89. minutě přidal čtvrtý gól domácích Radek Voltr.

Liberec Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ubong Ekpai (vlevo) a Milan Baroš gólově přispěli k výhře Liberce.

Ubong Ekpai (vlevo) a Milan Baroš gólově přispěli k výhře Liberce. | Zdroj: ČTK

Severočeši zvítězili potřetí za sebou a posunuli do horní poloviny tabulky na osmé místo. Čtyři kola před koncem mají jedenáctibodový náskok na sestupové příčky a jsou téměř zachráněni. Naopak „Klokani“ po druhé porážce za sebou zůstali třináctí a od patnáctého Hradce Králové a šestnácté Příbrami je dál dělí jen čtyři body.

"Mančafty okolo nás kromě Jihlavy prohrály, takže je to podobné jako před tímto kolem, akorát je odehráno o zápas víc," konstatoval trenér Bohemians Martin Hašek. „Jsme šťastní za vítězství a za to, že jsme dokázali dát hodně branek. Dali jsme čtyři góly, což je v této sezoně nejvíc. Vyhráli jsme zaslouženě,“ uvedl kouč Liberce Jindřich Trpišovský.

Bohemians přitom nezačali špatně a měli první velkou šanci. Kuchta ve třetí minutě postupoval ze strany na domácí branku, ale vypálil mimo. Od té doby už v první půli na trávníku kraloval Liberec a na startu 20. minuty otevřel skóre. Mikula si narazil s Vůchem a po jeho centru se přesnou hlavičkou k tyči prosadil Ekpai.

„Do prvního gólu to bylo 20 minut vyrovnané z obou stran. Po vstřeleném gólu se soupeř dostal hodně nahoru a u nás jsem už poté neviděl nic z toho, co se učíme,“ litoval Hašek.

Ve 28. minutě hosté dostali míč do sítě, ale pomezní sudí nejspíš chybně odmával ofsajd. O sedm minut později Liberec po rychlé akci zvýšil. Baroš nahrál Breitemu a ten vysunul Ekpaie. Nigerijský záložník pod padajícím brankářem Fryštákem, který nastoupil místo zraněného Berkovce, poslal míč do sítě a poprvé v české lize dal dva góly v jednom utkání.

„Ekpaiovi to moc přeju. Dlouho jsem netrénoval afrického hráče, který by byl takhle pracovitý. Učí se česky, má svůj deník, kam si v angličtině píše, co po něm chci. Aby nabíhal a podobně. Je to dobrý kluk s velkou budoucností,“ chválil Trpišovský jednadvacetiletého střelce.

Na Liberci bylo vidět, že je ve velké pohodě a minutu před přestávkou se trefil potřetí. Na Karafiátovu kolmici si naběhl Baroš a dloubákem přehodil Fryštáka. „Byli jsme v první půli produktivní. Z prvních čtyř pěti věcí jsme dokázali dát tři góly, což se nám dlouho nestalo,“ řekl Trpišovský.

Sporná penalta

Po přestávce mohl zvýšit už na 4:0 Vůch, ale hostující gólman dobře zasáhl. Bohemians s příchodem střídajícího Jiráska přidali a soupeře zatlačili, jenže v koncovce dlouho potvrzovali, že jsou nejhůře střílejícím týmem ligy. Maškova zblokovaná rána skončila těsně nad a v 63. minutě hlavičkoval Šmíd vedle.

Pražané se dočkali až v 78. minutě. Rozhodčí Hrubeš zapískal spornou penaltu za údajnou Karafiátovu ruku a střídající Berger po minutě na trávníku s přehledem snížil střelou k tyči. Víc už však Bohemians nestihli a naopak minutu před koncem počtvrté inkasovali, když se po spolupráci dvou střídajících hráčů prosadil po Graiciarově přihrávce Voltr.

„O výsledku bylo po poločase v podstatě rozhodnuto. Do druhého poločasu jsme šli s tím zaprvé neinkasovat, aby to neskončilo nějakým debaklem, a zadruhé vrátit se k tomu, co jsme chtěli hrát, aby se nám vrátila část sebevědomí. To se druhý poločas dařilo, ale v závěru jsme bohužel soupeři namazali ještě na čtvrtý gól,“ litoval Hašek.