Liberec přehrál pražskou Duklu. Z výhry se radovali i hráči Brna, Zlína a Slavie

Sobotní program 10. kola HET ligy zahrnoval šest zápasů. Z vítězství se radovali fotbalisté Brna, Liberce, Slavie a Zlína. Sigma hrála s Jabloncem bez branek, zápas Mladé Boleslavi s Teplicemi skončil 2:2.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brno si v prvním utkání pod vedením nového kouče Romana Pivarníka porazilo Slovácko 2:1. Vedoucí branku vstřelil ve 47. minutě Michal Škoda a v 89. minutě pečetil výhru domácích střídající Tomáš Pilík. Výsledek už jen v nastavení korigoval Tomáš Zajíc. Zbrojovka tříbodovým ziskem ukončila sérii čtyř porážek, naopak Slovácko v posledních sedmi kolech nevyhrálo a vstřelilo jen dva góly.

Bohemians otočili duel s Ostravou. O výhře 2:1 rozhodl prvním ligovým gólem Reiter

Hráči Olomouce doma remizovali 0:0 s Jabloncem a mohou přijít o druhé místo v tabulce, pokud Slavia ve večerním zápase vyhraje v Karviné. Hanácký nováček v nejvyšší soutěži prodloužil sérii bez porážky na sedm zápasů a neinkasoval už 279 minut.

Zlín vydřel s Jihlavou výhru 2:1. Vysočina vedla od 13. minuty po trefě Davise Ikauniekse, v 74. minutě ale srovnal Dame Diop a ve třetí minutě nastavení dokonal obrat z penalty střídající Lukáš Železník. Zlín tak vyhrál čtvrtý z pěti domácích zápasů této ligové sezony, naopak Jihlava venku ještě nebodovala a spadla o skóre na poslední místo tabulky.

Fotbalisté Liberce vyhráli nad Duklou 3:0. Dvěma góly se na triumfu Slovanu nejvíce podílel Milan Kerbr, který navíc přihrál na druhou branku Martinu Graiciarovi. Severočeši tak doma v nejvyšší soutěži zvítězili poprvé po třech zápasech a upevnili si pozici v horní polovině tabulky. Celek z Julisky naopak potvrdil své trápení venku, kde zatím z pěti duelů získal jen bod.

Dva trenéři, dva odlišné příběhy. Tápající Sparta v nedělním šlágru vyzve vedoucí Plzeň

Mladá Boleslav dvakrát neudržela vedení nad Teplicemi a jen remizovala 2:2. Na úvodní trefu Golgola Mebrahtua hosté odpověděli díky vlastní brance Tomáše Přikryla a po gólu Marka Matějovského z úvodu druhé půle dokázal v úplném závěru srovnat Tomáš Vondrášek. Na obě domácí branky nahrával Jakub Rada. Boleslav má na kontě jen dvě výhry z posledních 13 ligových utkání, Teplice zase ztratily body pošesté z posledních osmi kol.

Pražšká Slavie porazila Karvinou 2:0 a dosáhla první venkovní výhry v této sezoně. Úřadující mistři se vrátili na druhé místo tabulky a ztrácí pět bodů na vedoucí Plzeň, která má k dobru nedělní šlágr na hřišti Sparty. Slavii poslal do vedení v 19. minutě Milan Škoda, v 57. minutě zvýšil Nizozemec Mick van Buren.

Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 2:1 (0:0)
Branka: 47. Škoda, 89. Pilík - 90.+3 Zajíc. Rozhodčí: Hrubeš - Dobrovolný, Hájek. ŽK: Polák - Daníček. Diváci: 3806.

Sigma Olomouc - FK Jablonec 0:0
Rozhodčí: Proske - Kotík, Arnošt. ŽK: Jovovič, Kubista, Hübschman (všichni Jablonec). Diváci: 4543.

Fastav Zlín - Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)
Branky: 74. Diop, 90.+3 Železník z pen. - 13. Ikaunieks. Rozhodčí: Nenadál - Hrabovský, Flimmel. ŽK: Jiráček, Džafič - Popovič, Krejčí, Rosa. Diváci: 4056.

Slovan Liberec - Dukla Praha 3:0 (1:0)
Branky: 25. z pen. a 76. Kerbr, 48. Graiciar. Rozhodčí: Matějček - Myška, Černý. ŽK: Potočný, Vácha - Preisler, Holenda, Ostojič, Kušnír, Tetour. Diváci: 3929.

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 2:2 (1:1)
Branky: 16. Mebrahtu, 48. Matějovský - 23. vlastní Přikryl, 90. Vondrášek. Rozhodčí: Marek - Pospíšil, Horák. ŽK: Přikryl, Matějovský - Diviš. Diváci: 2477.

MFK Karviná - Slavia Praha 0:2 (0:1)
Branky: 19. Škoda, 57. van Buren. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Pelikán. ŽK: Bořil, Rotaň - Janečka. Diváci: 4 586.