Krmenčík s Kolářem zařídili výhru Plzně 2:0. Liberec v souboji o pohárové příčky porazil Olomouc 1:0

V posledním kole podzimní části HET ligy porazili fotbalisté Liberce rozjeté fotbalisty Olomouce gólem Vladimíra Coufala 1:0 a mimoděk pomohli pražské Slavii, aby přezimovala na druhém místě. Ve večerním zápase zařídila výhru suverénního lídra soutěže, Viktorie Plzeň, spolupráce Michala Krmenčíka a Daniela Koláře. První jmenovaný se dvakrát přesně trefil, druhý mu na obě branky nahrál.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 21:02 2. 12. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Krmenčík v plzeňském dresu

Michael Krmenčík v plzeňském dresu | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Plzně porazili v posledním 16. kole podzimní části české ligy Jablonec 2:0 a vyhráli i osmé domácí utkání v sezoně. Vítězství Viktorie zařídil dvěma zásahy útočník Michael Krmenčík. Západočeši přezimují v čele tabulky s rekordním počtem 46 bodů i historicky nejvyšším náskokem 14 bodů před pražskou Slavií a Olomoucí.

Do plzeňské sestavy se vrátil nejlepší střelec Krmenčík a vykartovaného beka Davida Limberského nahradil Milan Havel. Jablonecký kouč Zdeněk Klucký udělal také dvě změny v základní jedenáctce, oproti remízovému duelu se Slavií (1:1) nastoupili Michal Trávník a Stanislav Tecl.

Nejlepší střelec ligy Michael Krmenčík prodloužil ve Viktorii Plzeň smlouvu do roku 2021

Právě bývalý útočník Západočechů Tecl se dostal do první šance utkání, když v osmé minutě přeběhl s míčem půl hřiště a zamířil na bližší tyč, gólman Kozáčik ale střelu pohlídal. Na druhé straně minul branku Kolář po přihrávce Kopice.

V 17. minutě Krmenčík patičkou předložil míč Kolářovi a gólman hostů Valeš záložníkovu střelu vytáhl na břevno. O minutu později si plzeňští hráči vyměnili role. Kolář, který odehrál jubilejní 300. duel v české nejvyšší soutěži, povedeným pasem vyřadil několik protihráčů ze hry a našel Krmenčíka, jenž přízemní střelou otevřel skóre.

Domácí následně drželi míč a nepouštěli Jablonec do výraznějších šancí, naopak mohli zvýšit skóre. Při Kopicově zakončení byl Valeš však z branky včas, v 29. minutě pak skončil Hořavův pokus na břevnu.

Deset minut před koncem definitivně rozhodl Krmenčík, který celou akci odstartoval. Ke střele se nejprve dostal Kolář, trefil však tyč. Míč se ale odrazil k volnému útočníkovi, který si připsal jedenáctý gól v sezoně a tabulce střelců vévodí o tři zásahy před Teclem.

Olomouc prohrála poprvé po 12 kolech a klesla na třetí místo tabulky o skóre za druhou Slavii. Fotbalisté Olomouce v 16. ligovém kole nestačili na Liberec a prohráli 0:1. Nováček ligy do tohoto zápasu v nejvyšší soutěži nebodoval poprvé po dvanácti zápasech. O výhře Slovanu rozhodl v 55. minutě hlavou kapitán Vladimír Coufal. Severočeši si pojistili čtvrtou pozici a na Slavii s Olomoucí ztrácejí dva body.

Skvělí fanoušci na obou stranách a v hlavní roli slávista z Ostravy, který pálí do obou bran

Olomouci chyběli karetně potrestaný útočník Chorý se zdravotně indisponovaným Faltou a na hostujícím týmu to bylo v první půli jasně patrné. Hanáci příliš nepřipomínali druhý celek tabulky, který v minulém kole porazil Spartu, a Slovan měl od úvodu navrch.

Breite po čtvrthodině vypálil mimo, Potočného střelu z přímého kopu s námahou vyrazil gólman Buchta a v největší šanci první půle ve 27. minutě hlavičkoval Graiciar zblízka nad.

Deset minut po přestávce už se aktivnější Liberečtí dočkali vedení. Kerbr poslal z levé strany centr na malé vápno, kam si až z pozice pravého obránce seběhl Coufal a hlavou nedal Buchtovi šanci. Domácí kapitán dal třetí gól v ligové kariéře a druhý v sezoně. Olomouc inkasovala teprve podruhé za posledních pět kol.

Dukla prohrála doma na Julisce poprvé v této sezoně, Teplice naopak slaví první tři body z venkovního prostředí. Také poprvé udrželi čisté konto na hřišti soupeře. Teplice poslal do vedení Martin Fillo, na začátku druhé půle pak potvrdil hostující výhru Jan Rezek. Druhý poločas sehrála Dukla bez vyloučeného Kušníra, který se nechal vyloučit dvěma žlurými kartami v krátkém rozestupu.

Záchranářský souboj mezi domácím Slováckem a Jihlavou rozhodly rychlé branky Daníčka a Petra z 49. a 51. minuty. Slovácku se tak podařilo zvrátit nepříznivý stav z první půle, kdy Jihlavu do vedení poslal Krejčí, a otočit zápas. Tím pádem budou přezimovat mimo pásmo sestupu, Jihlava na druhé straně klesla na poslední místo.

Karviná v důležitém domácím duelu proti rozjetým Bohemians předvedla velmi dobrý výkon, svého pražského soupeře vytrvale po celý zápas přehrávala, avšak Bohemians dlouho bránila bezbrankovou remízu. Do útoku se klokani příliš nehrnuli, což se odrazilo i v tom, že domácí brankář Le Giang neměl ani jeden zákrok. Jediný hráč, který ve druihé púůli trefil prostor mezi tyčemi, byl v 87. minutě Budínský, který domácím zařídil velmi důležité tři body, které se budou na jaře v záchranářských soubojích velmi hodit. Bohemians prohráli po 6 zápasech.

Zbrojovka Brno potvrdila výbornou formu ze závěru podzimní části ligy, kdy se jí povedlo pod novým trenérem Pivarníkem dostat se ze sestupových pozic. Remízu 1:1 proti Zlínu zařídil na straně domácích Zikl a sedm minut před koncem rozhodl o dělbě bodů zlínský Mehanovič. Zlínu se tak podařilo vyrovnat i v oslabení po vyloučení stopera Bača. Brno z posledních tři zápasů získalo sedm bodů.