Limberský skončil během čtvrtfinále mistrovství světa na záchytce, v O2 areně opilý přeskakoval turnikety

Bývalý fotbalista Plzně a českého národního týmu David Limberský se během hokejového mistrovství světa v Praze a Ostravě dostal do problémů s policií. Pořadatelé z pražské O2 areny, kde český tým odehrál základní skupinu i vyřazovací boje, na Limberského museli zavolat policii kvůli nevhodnému chování v opilosti.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Limberský

David Limberský | Foto: Marie Rusínová | Zdroj: Profimedia

Během čtvrtfinále mistrovství světa, kde čeští hokejisté po přesilovkové brance Pavla Zachy udolali výběr Spojených států, byla na bývalého ligového fotbalistu zavolána policie poté, co se podle pořadatelské služby dopustil protiprávního jednání.

„Minulý týden ve čtvrtek při zápase České republiky s Amerikou jsme na základě oznámení od pořadatelů řešili nevhodné chování jednoho z hostů v hokejové hale, kde jsme provedli asistenci s jeho vyvedením ven z haly,“ sdělil pro server CNN Prima NEWS policejní mluvčí hlavního města Prahy Jan Daněk.

Vyšetřování Limberského policie ukončila. Fotbalistu obviněného z vydírání střelnou zbraní čeká soud

Číst článek

„Následně se tento muž pokusil vrátit zpět. Přeskočil turnikety, proto musel být za použití donucovacích prostředků omezen na osobní svobodě. Jelikož byl pod vlivem alkoholu, kdy nadýchal více než dvě promile, musel být následně převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ dodal Daněk.

K události se vyjádřil i sám Limberský, který pobyt na záchytné stanici potvrdil. „Ano, vyvedli mě kvůli nedorozumění. Já jsem se chtěl vrátit, protože jsem měl platný lístek, ale oni řekli, že ne. Oni před tou O2 arenou řekli, že klidně můžu jít pryč, ale cítil jsem, že jsem nic neudělal, tak jsem se chtěl vrátit. Na základě toho mě odvezli,“ řekl bývalý fotbalista.

Opakované excesy

Limberský je ve fotbalovém prostřední známý jako kontroverzní postava, především kvůli chování mimo zelené trávníky.

V září roku 2015 v opilosti naboural své luxusní vozidlo před zraky policejní hlídky. Fotbalista havaroval na pražském Smíchově a podle tehdejší zprávy nadýchal až jeden a půl promile alkoholu a způsobil škodu přes půl milionu korun. Po nehodě se navíc snažil z místa činu utéct a vyhrožoval i přítomným policistům.

Trestní stíhání fotbalisty Limberského bylo zastaveno, uhradil škodu a rok nesmí řídit

Číst článek

V roce 2017 po březnovém utkání plzeňské Viktorie s Libercem utekl z hotelu a vrátil se až na snídani. Do následujícího utkání proti Bohemians nebyl i z toho důvodu nominován.

Na podzim roku 2022 začali karlovarští policisté řešit případ, kdy měli čtyři muži, včetně Davida Limberského, vydírat bývalého olympionika Luboše Jíru.

Skupina mužů kolem bývalého fotbalisty investovala zhruba čtyři miliony korun do těžby kryptoměn. Když investice nevynášela tak, jak muži požadovali, chtěli po prostředníkovi, který počítačové vybavení nakoupil, obnos peněz zpět.

Podle obžaloby mu také při setkání v karlovarské kavárně vyhrožovali zbraní. To ale všichni obžalovaní odmítají. U karlovarského soudu v dubnu letošního roku vypovídali poslední svědci, žalobce navrhl pro všechny muže peněžitý trest.

Tomáš Petrilák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme