‚Tolik týmů tu dostalo ránu.‘ Liverpool chce v semifinále Ligy mistrů překvapit Barcelonu

Náročnější závěr sezony fotbalisté Liverpoolu skoro nemohli mít. V anglické nejvyšší soutěži bojují o titul, uspět ale chtějí i v Lize mistrů, ve které je večer čeká úvodní semifinále na stadionu Barcelony.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp | Foto: Mutsu Kawamori/AFLO | Zdroj: Reuters

„Před dvěma lety bylo pro klub velkou věcí se vůbec kvalifikovat do Ligy mistrů. A teď jsme podruhé za sebou v semifinále. To je obrovská věc, pozitivní, a každý to tak vnímá," bere charizmatický trenér Liverpoolu Jürgen Klopp už semifinále jako velký úspěch, a snaží se před ním myslet jen pozitivně.

Ajax má po výhře v Londýně na dosah finále Ligy mistrů

Číst článek

Zároveň připomíná, že zatímco pro anglický klub je účast v téhle fázi prestižní soutěže svým způsobem něčím výjimečným, u Barcelony je to jinak. „My máme šanci podruhé za sebou dostat se do finále, ale oni ji mají prakticky pokaždé za posledních přibližně dvacet let."

Jürgen Klopp nepřemýšlí o tom, co může a nemůže být, koncentruje se jen na nejbližší zápasy. A teď chce uspět s fotbalisty Liverpoolu v Barceloně.

„Tolik lidí přijelo do Barcelony a mělo plán a představu, jak s ní hrát. ‚Uděláme tohle, uděláme tamhleto.‘ A na konci dostali pořádnou ránu. Prásk, dobré ráno," reaguje trenér Liverpoolu svým typickým způsobem na otázku, jaké jsou šance uhrát něco proti silnému soupeři, navíc na jeho stadionu Camp Nou.

Tým ze severozápadní Anglie má vůbec náročný závěr sezony, bojuje o dvě trofeje. V Lize mistrů by musel překonat Barcelonu a ještě uspět ve finále - všechno ale může Liverpool zatím ovlivnit sám. V domácí Premier League to tak není - na vedoucí Manchester City ztrácí bod a musí se případně spoléhat i na zaváhaní protivníka v boji o anglický titul.

Ostuda pro fanoušky

Hlavně ale musí sám vyhrávat a to mezi zápasy s Barcelonou není nic lehkého. Příležitost se s tím srovnat bude mít v sobotu.

„Nehrajeme doma se City ale s Newcastlem. Nikdo ale nesmí myslet na tenhle zápas. To by byla pravděpodobně obrovská chyba, kdybyste hráli s Barcelonou a měli v hlavě na 15 nebo 20 procent Newcastle, tak by to nefungovalo,“ tuší trenér Jürgen Klopp, kterého čeká s fotbalisty Liverpoolu úvodní semifinálový zápas Ligy mistrů na stadionu Barcelony večer od devíti hodin.

Zatímco fotbalisté „Reds“ se soustředí na zápas, jejich fanoušci dělají v Katalánsku ostudu. Už šest Angličanů bylo zatčeno kvůli výtržnostem. Například poté, co na slavném náměstí Plaça Reial házeli místní do kašny hlavou napřed. Klub se od jejich chování oficiálně distancoval. 

Mirko Vasić, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme