Karius chytal finále Ligy mistrů s otřesem mozku. ‚Mohl vyvolat poruchy prostorového vidění,‘ říká lékař

Liverpoolský brankář Loris Karius utrpěl ve finále fotbalové Ligy mistrů, v němž se dvěma velkými chybami podepsal pod porážku 1:3 s Realem Madrid, otřes mozku. Ukázalo to vyšetření, kterému se německý gólman podrobil na klinice v Bostonu. Podle lékaře Rosse Zafonteho mohl otřes vyvolat u Kariuse poruchy prostorového vidění.

Boston Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Liverpool FC Loris Karius

Brankář Liverpool FC Loris Karius | Foto: Kai Pfaffenbach | Zdroj: Reuters

Brankář Liverpoolu se v úvodu druhého poločasu za bezbrankového stavu srazil s obráncem Realu Sergiem Ramosem, který ho udeřil loktem do hlavy.

Dvě chyby, slzy, omluvy fanouškům. Finále Ligy mistrů ovlivnilo selhání brankáře Liverpoolu

Chvíli nato při snaze o rychlé rozehrání hodil míč nepochopitelně na nohu útočníkovi madridského celku Karimu Benzemovi, který otevřel skóre.

Za stavu 1:2 pak Karius nedokázal zastavit střelu Garetha Balea z dálky, která šla přímo na něj. Po zápase se se slzami v očích omlouval fanouškům i spoluhráčům.

Za specialisty v Bostonu poslali Kariuse kluboví lékaři. Gólman momentálně tráví v USA dovolenou.

Ramos ve finále už v prvním poločase vyřadil ze hry největší liverpoolskou hvězdu Muhammada Salaha, kterého v souboji přidržel za ruku a egyptský útočník si při pádu poranil rameno. Ze zápasu musel odstoupit a přijde rovněž o začátek mistrovství světa.