Jak změnit český fotbal? Rychlé řešení neexistuje, shodli kandidáti na šéfa svazu Malík a Fousek

Fotbalová asociace České republiky se chystá na volbu nového předsedy. Křeslo je od června prázdné. Český fotbal není v nejlepší kondici, reprezentace nepostoupila na MS, nespokojení sponzoři stále hlasitěji žádají zásadní změny. Co by s tím udělali dva kandidáti na post předsedy – Martin Malík a Petr Fousek?

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Malík a Petr Fousek odpovídali na otázky moderátorky Marie Bastlové. | Foto: Luboš Vedral

Kroků k obrodě českého fotbalu je podle Martina Malíka celá řada. Sám je rozděluje do několika oblastí. „První oblast je fotbal jako takový, kterému dramaticky chybí systém,“ vysvětluje s tím, že ke sportovnímu úspěchu nevede jen výměna trenéra a že příště bude snad více štěstí. 

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s uchazeči o předsednický post FAČR Martinem Malíkem a Petrem Fouskem o nutných změnách v českém fotbalu

Další důležitou otázkou jsou finance, tedy zajištění transparentního a předvídatelného financování. A konečně třetí oblastí je podle něj organizace a struktura fotbalu, kde cítí řadu mezer jak v interní komunikaci, tak směrem k veřejnosti a fanouškům. 

Druhý kandidát Petr Fousek ke zmíněným oblastem přidává image, pověst a transparentnost fotbalu u veřejnosti. Právě s pověstí českého fotbalu je potřeba dělat něco ihned. „Bude to pochopitelně proces, fotbal provázely různé negativní konotace, které nejsou jenom sportovního charakteru,“ říká. 

Neexistuje rychlý recept

Malík také dodává, že tlak ze strany státu, sponzorů a veřejnsti je konzistentní, což ale platí nejenom ve fotbalu. „Neexistuje rychlý a jednoduchý recept, tím hlavním klíčem je normální a srozumitelná komunikace,“ říká s tím, že druhou složkou je pak sportovní úspěch. 

Samotná fotbalová asociace je pak podle Fouska něco jako zaoceánský tanker. „Než pootočíte kormidlem, tak chvíli trvá, než zatočí,“ upozorňuje. 

Marie Bastlová, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme