‚Máme hlavy nahoře, pořád je o co hrát.‘ Obránce Zlína Černín věří v záchranu v nejvyšší soutěži

Fotbalisté Zlína sice zůstávají před závěrečným kolem nadstavbové skupiny o záchranu na posledním místě, přesto stále mají ve vlastních rukách možnost vyhnout se přímému sestupu z ligy.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obránce Zlína Jakub Černín doufá v záchranu jeho týmu ve Fortuna lize

Obránce Zlína Jakub Černín doufá v záchranu jeho týmu ve Fortuna lize | Foto: Pavel Paprskář | Zdroj: ČTK

Až závěrečné kolo první fotbalové ligy rozhodne o tom, kdo přímo sestoupí o soutěž níž. Šanci na udržení má stále i poslední Zlín, přestože ve čtvrtém nadstavbovém kole doma podlehl pražským Bohemians 1:2. Vzhledem ke ztrátám nejbližších soupeřů z Karviné a Českých Budějovic mají „ševci“ dokonce situaci ve svých rukou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, co říkají po zápase Bohemians proti Zlínu trenéři Jaroslav Veselý a Bronislav Červenka

Na České Budějovice a Karvinou ztrácejí fotbalisté Zlína dva body a zmíněné týmy čeká v příštím kole vzájemný duel. Pokud Zlín zvítězí v Jablonci, před jednoho ze soupeřů se určitě dostane.

„Když jsme viděli výsledky, řekli jsme si, že nesmíme mít hlavy dole. Naopak máme hlavy nahoru, pořád je o co hrát. Musíme bezpodmínečně vyhrát. Jdeme si za tím,“ komentuje situaci zlínský obránce Jakub Černín. 

Výhra za každou cenu

Trenér Bronislav Červenka už myslel na rozhodující zápas v Jablonci. „Jedeme tam vyhrát. I kdybychom to tam měli dotlačit čímkoliv, musíme to urvat. Musíme tam jet s tím, že kdybychom tam měli položit s prominutím život, zápas zvládneme a vyhrajeme,“ burcuje trenér Červenka. 

Vzkazy přes média

Ve prospěch Zlína může hrát to, že Jablonec už má záchranu jistou. To ale měli před zápasem ve Zlíně i pražští Bohemians, a přesto zvítězili 2:1. Trenér klokanů Jaroslav Veselý potom reagoval na to, že českobudějovický kouč Jiří Lerch nedávno mluvil o tom, že od zachráněných týmů už maximální nasazení nečeká.

„Pokud bychom si takhle posílali vzkazy, myslím, že to není korektní. Měli bychom začít všichni sami u sebe. Já nikomu neposílám vzkazy přes média. Jestli jde teď výsledný fotbalový produkt nahoru, tak chápu, že v českém prostředí někomu něco nevysvětlíte, ale jestli má někdo nějaké důkazy, ať je předloží. Já se na ně rád podívám, ale myslím si, že si produkt sami kazíme,“ říká Veselý.

Závěrečné kolo nadstavbové skupiny o udržení je na programu v sobotu. Poté bude jasné, kdo z trojice Zlín, České Budějovice a Karviná sestoupí z posledního místa přímo do druhé ligy, zbylé týmy ještě čeká baráž.

David Nekvinda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme