Vyfotili se s Maradonou v rakvi a přišli o práci. ‚Říkají, že nás zabijí,‘ tvrdí jeden z trojice mužů

Trojice zaměstnanců pohřebního ústavu přišla o práci za to, že se vyfotila u těla fotbalové legendy Diega Maradony a snímky zveřejnila. Obrázky slavného Argentince, jenž zemřel ve středu na infarkt, se objevily na sociálních sítích krátce před jeho čtvrtečním pohřbem.

Buenos Aires Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Památka na zesnulého Diega Maradonu | Zdroj: Reuters

Argentinské fanoušky, pro které byl šedesátiletý Maradona uctívanou modlou, zveřejnění fotografií pobouřilo a autorům začaly chodit výhrůžky smrtí.

Jeden z mužů, Claudio Fernández, potvrdil v rozhovoru pro Radio Diez, že kvůli snímkům přišel o místo stejně jako jeho syn Ismael a další muž.

Na jednom ze záběrů je Fernández s usmívajícím se synem nad otevřenou rakví. Jejich kolega je na jiném snímku v podobné pozici se zvednutým palcem.

Fernández prohlásil, že o fotografování nevěděl. „Byl to okamžik. Zrovna jsem zvedl hlavu a můj syn to zmáčkl, jako jakýkoliv osmnáctiletý kluk,“ posteskl si.

Od lidí ze své čtvrti El Paternal, kde Maradona debutoval v místním týmu Argentinos Juniors v profesionálním fotbalu, dostává výhrůžky. „Všichni mě znají. Jsem odtud. Říkají, že nás zabijí, rozbijí nám hlavy,“ popsal.

Právník slíbil postih

K incidentu se na twitteru vyjádřil i právník zesnulého fotbalisty Matías Morla. „Našel jsem ty, kteří se vyfotili vedle rakve Diega Maradony. Na památku mého přítele se nevzdám, než dotyční nezaplatí za tuto urážku.“

Pohřební ústav se podle serveru The Guardian brání, že trojice mužů nebyla zaměstnána na plný úvazek. „Telefonoval jsem s bývalou manželkou Maradony. Byla velmi naštvaná a řekla mi, že se toto nikdy nemělo stát. Vysvětlil jsem jí celou situaci a omluvil se,“ citoval server manažera ústavu.

wei, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme