Hašek prolomil mlčení: Sparta mě chtěla zničit a udělat z mě odstrašující případ, tvrdí fotbalista

Fotbalista Martin Hašek promluvil o svých napjatých vztazích s pražskou Spartou, které podal jednostrannou výpověď. V obsáhlém rozhovoru pro Aktuálně.cz prozradil, že mu během působení v letenském velkoklubu lidé z vedení lhali a chtěli z něj udělat odstrašující případ.

Praha (Aktualizováno: 12:13 15. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový záložník Martin Hašek v dresu pražské Sparty | Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Čtyřiadvacetiletý záložník má pocit, že ho zástupci klubu chtěli zničit, veřejně ho ponížit, jak uvedl v rozhovoru pro Aktualně.cz.

Sparta chce od Haška odškodné 55 milionů. Asociace bude situaci řešit v rozhodčím řízení

Číst článek

Hašek, který se do Sparty vrátil v prosinci 2018 z Bohemians 1905, na Letné například dostal pokutu kvůli obutí kopaček jiné značky, než je oficiální sponzor klubu, či dalších 75 tisíc korun za nevyzvednutý sporttester.

Začátek problémů

Haškovo angažmá bylo podle jeho slov problematické už od samého začátku, než do letenského velkoklubu přišel.

„První zádrhel nastal ještě před mým přestupem. Objevila se informace o tom, že jsem si řekl o smlouvu na půl milionu korun plus bonusy, nestačil jsem se divit. Nejen že to nebyla pravdu, ale také mě překvapilo, že se ta zpráva objevila v deníku, který vlastní majitel Sparty. Tudíž bylo zřejmé, že článek vyšel na objednávku klubu, za účelem vytvoření tlaku na mou osobu. V tomto duchu pak pokračovalo v podstatě celé mé angažmá, se Spartou jsme zkrátka nebyli vzájemně kompatibilní,“ popisuje například svůj pohled na věc Hašek v rozhovoru.

Kauza Hašek

  • na konci ledna záložník odmítl odcestovat na soustředění do Španělska
  • Sparta později kývla na nabídku od Maccabi Haifa
  • Hašek s izraelským klubem odmítl podepsat smlouvu
  • Sparta ho přeřadila do B-týmu
  • 12. března Hašek vedení Sparty doručil jednostranou výpověď

Podle čtyřiadvacetiletého záložníka nefungovala mezi ním a Spartou potřebná „chemie“. „Nebyli jsme se Spartou kompatibilní. Nebyla tam chemie. Znáte to, začínáte chodit s holkou, je krásná, chytrá, vzdělaná, ale stejně to není ono, nefunguje to. Opakovaly se mi různé virózy a bolesti zad, což se mi nikdy dřív nedělo,“ vysvětluje někdejší hráč Bohemians.

Nevydařený přestup

V lednu bývalý reprezentant do 21 let neodcestoval s týmem na soustředění, když jednal o angažmá s Maccabi Haifa.

„Tři dny před odjezdem na soustředění jsem měl sezení s trenérem Jílkem. Říkal, že už nezasáhnu do víkendového přáteláku, protože chce vidět hráče, se kterými může počítat pro jaro. Což jsem naprosto chápal. Z naší komunikace také vyplynula shoda, že nemá smysl, abych na soustředění do Španělska s mužstvem odletěl. Na to konto jsem v pondělí přijel na Spartu. V den, kdy se odlétalo na soustředění. S tím, že jednání finišují,“ popisuje důvody, proč odmítl s klubem odcestovat na soustředění.

Následně Hašek vysvětlil, na čem ztroskotal přestup do izraelského Maccabi Haifa.

„Před tréninkem si mě ale zavolali pan Jílek s panem Rosickým, který mi sdělil, že jednání s Haifou ztroskotala. Že mě Maccabi nechce, že místo mě udělali jiného hráče.“

Trest od Sparty

To ale podle Haška nebyla pravda, což měl zjistit z oficiálních internetových stránek izraelského velkoklubu. Následně mu to potvrdil i jeho agent.

Stanovisko AC Sparta Praha k verzi Martina Haška:

Sparta i M. Hašek měli možnost uvést argumenty a obhájit své kroky před Sb. rozhodců. Klub to v dostatečné míře učinil a nepotřebuje tedy věc nyní komentovat ve veřejném prostoru. To by bylo vytvářením nátlaku na SR FAČR v rozhodovacím procesu. A takový nátlak vytvářet nebudeme.

09:32 – 15. 09. 2020

4 278

„Byl jsem šokovaný, myslel jsem, že se tam jdu rozloučit. Já totiž takové informace, jako pan Rosický, neměl… Což jsem si potvrdil vzápětí, když jsem volal agentovi a následně se podíval na internet. Haifa žádného hráče na mou pozici nepřivedla a stále měla zájem o mě.“

Pražané ho obvinili z hrubého porušení smlouvy a avizovali vysoký finanční trest. Podle Haška mu přitom sportovní ředitel Tomáš Rosický dal na vybranou, jestli chce do Španělska odjet, nebo ne, což prý bývalý reprezentační kapitán posléze popřel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme