Ta akce je pořád větší, těšilo Šmicera finále McDonald´s Cupu. Vyhrála škola z Uherského Hradiště

Téměř polovina všech základních škol se přihlásila do 25. ročníku žákovského fotbalového turnaje McDonald´s Cup. Nejlepší týmy z krajských kol si to pak rozdaly ve finálovém kole, které se odehrálo v Malšovické aréně v Hradci Králové.

Hradec Králové Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Šmicer

Vladimír Šmicer | Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia | Zdroj: Profimedia

První fotbalová liga u nás už skončila, Malšovický stadion v Hradci Králové přesto zažil spoustu gólů, potu a emocí. Nová aréna totiž hostila finále 25. ročníku žákovského turnaje McDonald´s Cup.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jaké bylo finále 25. ročníku McDonald´s Cupu v Hradci Králové

Vítězný pokřik od týmu základní školy Kolová z Karlových Varů, která byla nejlepší v kategorii malotřídních škol a uprostřed hloučku trenér s příhodným jménem Martin Míček.

„Zažili jsme to loni v Uherském Hradišti, kde nám to o gól uteklo hrát o medaile. Šli jsme si za tím, chtěli jsme medaili a máme zlatou,“ vyprávěl trenér Míček.

„Těšili jsme se každý den na to, abychom sem mohli jet a vyhrát to. Hodně jsme trénovali rychlé přesuny a tak,“ sdělil jeden z trenérových svěřenců.

Bojovnost a emoce na trávníků sledoval také ambasador 25. ročníku McDonald´s Cupu a držitel bronzové medaile z mistrovství Evropy v Portugalsku před dvaceti lety Vladimír Šmicer.

„Ta akce je větší a větší, získá takové renomé a pocit, že je to skvělé pro ty děti. Je bezvadné, že školy soupeří proti sobě. Když jsem byl malý, tak jsme soupeřili proti školám taky a miloval jsem to,“ přiznal Šmicer.

Vítězný gól

Do finále nejprestižnější kategorie, tedy čtvrtých a pátých tříd, se probojovaly základní školy Heyrovského z Olomouce a Sportovní z Uherského Hradiště.

Utkání bylo dramatické až do samého závěru, nakonec těsně 3:2 vyhrála Sportovní základní škola z Uherského Hradiště. O vítězný gól se postaral Tobias Šimulikovski.

„Už jsem měl v hlavě, že budeme oslavovat ten velký pohár, a máme ho. Říkal jsem si, že to dáme, že jim to oplatíme a stalo se tak,“ dodal střelec vítězné branky ve finále McDonald´s Cupu. Kompletní výsledky zde.

Tomáš Borovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme