Mebrahtu zařídil výhru Mladé Boleslavi hattrickem. Karviná popáté v řadě nebodovala

Fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězili ve 25. kole první ligy v Brně nad Zbrojovkou 3:2 díky hattricku Australana Golgola Mebrahtua. Karviná prohrála v Teplicích 0:1 a nebodovala popáté za sebou. Zlín zvítězil na půdě Bohemians 1905 2:0.

Fotbalisté Mladé Boleslavi se radují z vítězství

Fotbalisté Mladé Boleslavi se radují z vítězství | Foto: FK Mladá Boleslav

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:1)

Mebrahtu se prosadil nejprve v první půli, kdy vyrovnával na 1:1. Ve druhé části zařídil Boleslavi vedení, ale během čtyř minut bylo opět srovnáno. Mebratuovi stačila ale pouze minuta a vrátil svému týmu vedení. O brněnské góly se postarali Jakub Přichystal a Pavel Zavadil.

Boleslav si upevnila čtvrté místo v tabulce, na třetí Spartu ztrácí jeden bod, ale letenský tým má k dobru nedělní šlágr s Plzní.

FK Teplice - MFK Karviná 1:0 (1:0)

Karviná prohrála popáté za sebou. O jediný a vítězný gól Teplic se postaral už v desáté minutě Jakub Hora. Teplice tak zvítězily ve čtvrtém z posledních pěti utkání a v tabulce ztrácí z pátého místa dál dva body na čtvrtou Mladou Boleslav. Slezský nováček klesl na jedenáctou příčku.

Bohemians Praha 1905 - Fastav Zlín 0:2 (0:1)

Fotbalisté Zlína zvítězili na půdě Bohemians 1905 2:0. Ve dvanácté minutě otevřel skóre Miloš Kopečný a ve třetí minutě nastavení přidal pojistku Robert Bartolomeu. "Ševci" vyhráli poprvé po deseti kolech a zůstali v tabulce šestí se ztrátou čtyř bodů na čtvrtou Mladou Boleslav. Bohemians ve třetím utkání pod trenérem Martinem Haškem poprvé nebodovali a na třináctém místě mají pětibodový náskok na sestupovou příčku.

FC Hradec Králové - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Hradce Králové prohrál s Libercem 0:1 a potřetí za sebou nedal gól. Jedinou branku zápasu dal z penalty v závěru prvního poločasu Milan Kerbr. Východočeský celek tak od předposlední Jihlavy dělí jediný bod a může se na něj dotáhnout i poslední Příbram. Liberec ukončil devítizápasové čekání na vítězství na soupeřově hřišti.