Bývalý předseda UEFA Platini byl po dlouhém výslechu v noci propuštěn, aniž by byl obviněn

Bývalý předseda UEFA Michel Platini, zadržený kvůli vyšetřování korupce při volbě pořadatele fotbalového mistrovství světa 2022, byl po několikahodinovém výslechu v noci propuštěn. Francouzská protikorupční policie nevznesla proti třiašedesátiletému bývalému reprezentantovi žádné obvinění.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michel Platini | Foto: Gonzalo Fuentes | Zdroj: Reuters

„Bylo to dlouhé, ale vzhledem k množství otázek to nemohlo být jiné,“ řekl Platini novinářům poté, co opustil oddělení protikorupční policie v Nanterre na pařížském předměstí. „Ptali se mne na Euro 2016, na mistrovství světa v Rusku, na mistrovství světa v Kataru, na Paris Saint-Germain, na FIFA,“ dodal.

Exšéfa UEFA Platiniho zadržela policie. Vyšetřuje korupci při volbě Kataru pořadatelem mistrovství světa

Číst článek

Podle médií se vyšetřovatelé zajímali především o oběd, který devět dní před volbou Kataru pořadatelem MS 2022 uspořádal tehdejší francouzský prezident Nicolas Sarkozy. Na něm byli hosty i Platini a tehdejší katarský premiér. Trojnásobný držitel Zlatého míče přiznal, že pro katarskou kandidaturu hlasoval, rozhodně ale odmítl, že by jí dal přednost na Sarkozyho žádost.

V minulosti Platini připustil, že se krátce před volbami sešel s nyní už distancovaným katarským fotbalovým funkcionářem Muhammadem bin Hammámem. Ten podle některých médií uplatil různé funkcionáře FIFA celkovou částkou pět milionů dolarů, aby hlasovali při volbě v roce 2010 pro Katar.

Platini stál v čele UEFA od roku 2007 a zároveň byl i místopředsedou FIFA. V roce 2015 ale ve funkci skončil poté, co dostal od etické komise FIFA osmiletý zákaz působení ve fotbale za sporné přijetí peněz od tehdejšího předsedy FIFA Seppa Blattera za údajnou poradenskou činnost. Po sérii odvolání dosáhl Francouz pouze snížení trestu na čtyři roky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme