Peltova návštěva rozhodčích vyšla Jablonec draze, severočeský klub dostal pokutu 100 tisíc korun

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace udělila klubu FK Jablonec pokutu ve výši 100 tisíc korun za vstup šéfa klubu Miroslava Pelty do kabiny rozhodčích o poločase nedělního utkání 3. kola nejvyšší soutěže proti Bohemians 1905. Sám Miroslav Pelta se podle komise disciplinárně neprovinil. Ligová asociace o tom informovala na svém webu.

Jablonec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf jabloneckého klubu Miroslav Pelta | Foto: Jaroslav Legner/CNC | Zdroj: Profimedia

Utkání mezi domácím Jabloncem a Bohemians 1905 skončilo remízou 2:2, ale předmětem diskuse se po zápase stalo tvrzení trenéra hostujícího týmu Luďka Klusáčka.

,Vám to přijde normální?‘ Trenér Bohemians viděl Peltu v kabině rozhodčích, Radu dotaz rozčílil

Číst článek

Ten v televizním rozhovoru nařkl majitele Jablonce Miroslava Peltu, že během poločasové přestávky navštívil kabinu rozhodčích.

Komise rozhodčích dala Klusáčkovi později za pravdu a avizovala, že situace se bude řešit na nejbližším zasedání.

Představitelé Jablonce se po utkání bránili, že Pelta při návštěvě nevyvíjel na sudí v čele s hlavním Tomášem Klímou žádný tlak.

K vyjádření pana Klusáčka do O2 TV: Majitel klubu se šel k rozhodčím omluvit za přehnaně podrážděné chování trenéra Petra Rady, následně jej šel také usměrnit do do domácí kabiny.

19:02 – 08. 08. 2021

6 165

Podle tiskového mluvčího Martina Bergmana se šel omluvit za emotivní chování trenéra Petra Rady, kterého se prý vydal následně usměrnit i do domácí kabiny. Zápas skončil remízou 2:2.

Ve čtvrtek Disciplinární komise rozhodla, že Severočeši porušili povinnosti pořadatele tím, že nezamezili vstupu nepovolaných osob k sudím, a klubu tak udělila pokutu ve výši 100 tisíc korun.

„Disciplinární komise shledala porušení povinností pořadatele spočívajících mimo jiné v tom, že kabina rozhodčích nebyla pořadatelsky vůbec zabezpečena proti neoprávněnému vstupu. Tím došlo k závažnému pochybení ze strany pořadatele nejen ve vztahu k Disciplinárnímu řádu, ale i ve vztahu k samotným Pravidlům fotbalu, která mají zabránit pochybnostech o regulérním průběhu utkání. Z tohoto důvodu proto Disciplinární komise přistoupila k uložení peněžitého trestu v takové výši. Ze strany pana Pelty dle zápisu o utkání a zpráv delegátů nešlo například o verbální útok na rozhodčí, o příslib nějaké výhody nebo o něco podobného, a proto jeho jednání nenaplnilo skutkovou podstatu žádného disciplinárního přečinu jednotlivce dle stávajícího znění Disciplinárního řádu FAČR. Disciplinární komise LFA současně podá podnět na úpravu Disciplinárního řádu FAČR, aby se do budoucna stalo takové jednání představitelů klubů disciplinárním přečinem.“

Ligová fotbalová asociace (Disciplinární komise)

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme