Mladá Boleslav remizovala s Baníkem Ostrava, Středočeši vyrovnali až v nastavení

Ostravští fotbalisté jen remizovali s Mladou Boleslaví 2:2, i když od začátku druhého poločasu vedli. Středočeskému týmu zajistil jeden bod v 94. minutě Petr Mareš.

Mladá Boleslav Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mol Cup: FK Mladá Boleslav - FC Baník Ostrava

Zápas mezi Baníkem Ostrava a Mladou Boleslaví (ilustrační fotografie) | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

V Mladé Boleslavi byli od začátku daleko aktivnější hosté z Ostravy. Žádný z jejich útoků ale nedokázal nijak víc ohrozit boleslavskou branku. Naopak na druhé straně nejdřív Baník zachránil brankář Šindelář a následně Mareš trefil břevno.

Liberečtí fotbalisté porazili Zlín 1:0, o vítězství severočeského celku rozhodl Potočný

Domácí tým nakonec odcházel do kabin spokojenější. Boleslav se dostala do tlaku a nejlepší střelec Fortuna ligy Nikolaj Komličenko přesnou střelou k tyči překonal Jana Laštůvku.

Na začátku druhé půle se hosté z Ostravy nadechli k velkému obratu. Nejdříve čtyři minuty po příchodu ze šaten hlavičkoval přesně Martin Šindelář. Baníkovský obrat pak dokončil Ondřej Šašinka.

V závěru zápasu byl vyloučen Marek Matějovský. Ten nejdřív dostal žlutou kartu a pak za protesty mu byla udělena druhá. To Boleslav ale nezastavilo a nakonec v 94. minutě vyrovnala zásluhou Petra Mareše.

Ihned po vstřelení branky rozhodčí Miroslav Zelinka ukončil utkání. Baník tak zůstává na čtvrtém místě tabulky a Mladá Boleslav si drží devátou příčku. Od 19 hodin hraje Sparta na hřišti Olomouce a utkání můžete sledovat online na iROZHLAS.cz.