Mladá Boleslav nevyhrála už devět zápasů, v dohrávaném duelu remizovala s Olomoucí

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v dohrávce 17. kola první ligy s Olomoucí 1:1. Středočeši čekají na výhru v nejvyšší soutěži už devět zápasů a zůstali na první sestupové pozici. Domácí vedli od 16. minuty zásluhou Tomáše Ladry. Vzápětí olomoucký záložník David Houska neproměnil penaltu. V 82. minutě se ale jeho spoluhráč Pablo González z dalšího pokutového kopu nemýlil.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marek Matějovský

Marek Matějovský | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Hosté začali aktivně a v šesté minutě Hála vyslal přízemní střelu na Diviše. Vzápětí domácí kapitán Matějovský fauloval Housku a dostal žlutou kartu. Hrozilo mu i vyloučení, jelikož sudí Denev si šel situaci prohlédnout na videu, zůstal ale u původního verdiktu.

Předehrávka fotbalové ligy se odkládá, hřiště v Mladé Boleslavi zasypal před zápasem sníh

Hanáci pokračovali v neproměňování šancí. Gonzáleze nejprve vychytal Diviš a Nešpor z dorážky zamířil vedle. Poté Nešpor před brankou nedosáhl na Gonzálezovu přihrávku.

Do vedení tak šli paradoxně domácí v 16. minutě. Škoda se zbavil Poulola a přihrál Ladrovi, který překonal vyběhnutého Mandouse.

O necelé dvě minuty později domácí stoper Šimek strčil ve vápně do Gonzáleze a Hanáci dostali možnost vyrovnat z pokutového kopu. Jenže Houskovu střelu Diviš vyrazil. Ve zbytku úvodního dějství příležitostí ubylo.

Do druhého poločasu naskočil do hry poprvé za Středočechy záložník Zmrhal, který v pondělí přišel na hostování z druholigové italské Brescie. Jeho spoluhráč Malinský napálil z úhlu tyč. Na druhé straně Křapka hlavou „namazal“ míč Hálovi, který ale z šestnáctky přestřelil.

V 72. minutě střídající Drchal nahrál před branku a olomoucký kapitán Hubník si dal málem vlastní gól. Mandous ale balon vykopl.

Vyrovnání z penalty

O devět minut později Janošek stáhl za dres Chytila a rozhodčí Denev odpískal druhou penaltu pro Olomouc. Tentokrát se jí ujal González, který poslal Diviše na druhou stranu a vyrovnal.

Mladá Boleslav doma v lize nezvítězila popáté za sebou. Trenér Karel Jarolím po návratu na střídačku Středočechů nevyhrál ani v sedmém ligovém duelu. Sigma venku v soutěži naplno nebodovala pošesté v řadě a s osmi nerozhodnými výsledky je „remízovým králem“ ligy.

17. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 1:1 (1:0)
Branky: 16. Ladra - 82. González z pen. Rozhodčí: Denev - Hájek, Dohnálek - Franěk (video). ŽK: Matějovský, Šimek, Křapka, Dancák, Janošek - Hála, Nešpor, Poulolo. Bez diváků.